Paweł Zylm w miejsce Michała Makarczyka w zarządzie TUW „TUW”

0
1136

W związku z kończącą się 31 grudnia kadencją zarządu TUW „TUW” rada nadzorcza towarzystwa wybrała władze organu, którego mandat rozpocznie się z początkiem 2024 roku. Nową twarzą w zarządzie zakładu będzie Paweł Zylm.

W nowej kadencji w składzie zarządu TUW „TUW” zabraknie Michała Makarczyka, który będzie pełnić wyłącznie funkcję prezesa Global Assistance Polska.

Michał Makarczyk zasiadał we władzach TUW „TUW” od stycznia 2019 roku. Odpowiadał za likwidację szkód komunikacyjnych i majątkowych.

– Rozstania nigdy nie są łatwe, ale wiem, że zostawiam firmę z dobrze poukładanym zespołem, która utrzymuje wysokie standardy technologiczne i procesowe w zakresie likwidacji szkód. Obecnie chcę się skupić na zadaniach, które realizuję w Grupie VIG – przede wszystkim na dalszym rozwijaniu Global Assistance Polska, gdzie jestem prezesem. Dziękuję za 5-letnią współpracę moim kolegom i koleżankom w TUW „TUW”. Jestem pewien, że dzięki silnemu zespołowi spółka będzie dalej rozwijać się z sukcesem – podkreślił Michał Makarczyk.

Jego miejsce zajmie Paweł Zylm, menedżer z wieloletnim doświadczeniem w branży ubezpieczeniowej, zdobytym m.in. w roli prezesa zarządu BRE Ubezpieczenia, członka zarządu AXA Ubezpieczenia TUiR (obecnie UNIQA) oraz Rady Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

„Wierzymy, że jego wiedza i wieloletnie doświadczenie, a także znajomość rynku ubezpieczeń przyczynią się do dalszego umocnienia pozycji naszego towarzystwa oraz propagowania idei wzajemności ubezpieczeniowej” – podkreśliło TUW „TUW” w komunikacie.

Skład zarządu nowej kadencji, która potrwa od  1 stycznia 2024 r. do 31 grudnia 2027 r.: prezentuje się następująco: Jerzy Lenard – prezes, Agnieszka Rózga – wiceprezeska oraz Bartosz Okrasa i Paweł Zylm – członkowie.

(AM, źródło: TUW „TUW”, Global Assistance)