PFR: Laury dla firm zaangażowanych we wdrażanie PPK

0
456

4 marca w Centralnym Domu Technologii w Warszawie odbyła się druga edycja gali „Odpowiedzialny i Przyjazny Pracodawca” – przedsięwzięcia, które ma za zadanie wyróżnić przedsiębiorstwa szczególnie zaangażowane w proces wdrażania Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK).

W wiosennej edycji certyfikat z rąk prezesa Polskiego Funduszu Rozwoju Pawła Borysa odebrali przedstawiciele pięciu firm: Fakro, Welcome Airport Services, Google Polska, Scania Polska oraz Notus Finanse.

Tytuł „Odpowiedzialnego i Przyjaznego Pracodawcy” nosi jak dotąd dziewięć firm. W zimowej edycji nagrodzone zostały Budimex, Emitel, EY Polska oraz Komfort.  

W trakcie gali odbyła się rozmowa na temat systemu benefitów pracowniczych, do których od roku można zaliczyć także program PPK. – Chcę pochwalić PPK, ponieważ jest to jedyny program stworzony w duchu konsultacji społecznych, ale prawdziwych konsultacji – z udziałem głosu całego rynku  i przedstawicieli pracodawców. Cieszę się, że nasze propozycje i wskazówki zostały uwzględnione w ustawie o PPK – podsumowała Anna Wicha, prezes zarządu Polskiego Forum HR.

(AM, źródło: mojeppk.pl)