PGNiG i Polski Gaz TUW oferują doradztwo prawne

0
1034

Ofertę doradztwa prawnego dla klientów uruchomiły wspólnie PGNiG Obrót Detaliczny oraz Polski Gaz Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych. W jej ramach ubezpieczeni mają zapewniony m.in. zwrot kosztów wynagrodzenia adwokata lub radcy prawnego. Ponadto, w zależności od wybranego wariantu, produkt umożliwi dostęp do porad prawnych np. z zakresu prawa rodzinnego, konsumenckiego czy podatkowego.

– Poszerzamy zakres usług dodatkowych dla naszych klientów. Usługi prawnicze w Polsce nadal kojarzą się z wysokimi kosztami, dlatego zdecydowaliśmy się na wprowadzenie produktu, który za niewielką kwotę zapewni naszym klientom doradztwo prawne przez cały rok. Od lat gwarantujemy bezpieczeństwo energetyczne Polakom, teraz dajemy im możliwość skorzystania z fachowego wsparcia prawnego – powiedział Jerzy Kwieciński, prezes zarządu PGNiG.

Nowy produkt będzie dostępny w dwóch wersjach: „Doradca prawny dla Ciebie” oraz „Doradca prawny dla Firmy”. Ubezpieczenie zagwarantuje zarówno pomoc, jak i poradę prawną. Klienci będą mogli skorzystać z konsultacji telefonicznych i e-mailowych oraz uzyskać opinię prawną. Zyskają także dostęp do wzorów aktów prawnych.

– Z naszych usług korzysta ponad 7 milionów klientów. Aby dobrze odpowiedzieć na ich potrzeby, konsekwentnie rozbudowujemy portfolio produktowe, starając się odpowiadać na konkretne zapotrzebowanie. Oferujemy już między innymi pomoc fachowców w zakresie napraw domowych czy pakiety medyczne. Teraz uruchomiliśmy produkt, który zapewni profesjonalne doradztwo prawne w atrakcyjnej cenie. Jesteśmy przekonani, że dla wielu osób będzie to gwarancja pomocy, która zapewni realne wsparcie w oparciu o wysoką jakość – podkreślił Henryk Mucha, prezes zarządu PGNiG Obrót Detaliczny.

W zależności od wybranego wariantu (dostępne są trzy: podstawowy, rozszerzony i premium) zakres ubezpieczenia może obejmować pomoc prawną i porady z zakresu prawa cywilnego, konsumenckiego, pracy, rodzinnego, budowlanego, a nawet podatkowego.

– Jak pokazują badania, profesjonalne reagowanie na problemy prawne oraz budowanie świadomości i łatwego dostępu do porad prawnych, to w dalszym ciągu ważne i potrzebne działanie w ocenie polskiego społeczeństwa. Produkt, który wspólnie z PGNiG Obrót Detaliczny stworzyliśmy z myślą o klientach, łączy różne zakresy ochrony w zależności od preferencji ubezpieczonych. Jest nowoczesny i kompleksowy, a jednocześnie atrakcyjny cenowo. Cieszymy się, że jako zakład ubezpieczeń działający w GK PGNiG możemy mieć swój wkład w budowanie wartości dla klientów PGNiG – podsumował Jacek Gdański, członek zarządu, p.o. prezesa zarządu Polski Gaz TUW.

Produkt jest skierowany zarówno do obecnych, jak i nowych klientów PGNiG Obrót Detaliczny. Aby skorzystać z oferty, niezbędna jest wizyta w jednym z Biur Obsługi Klienta PGNiG w Polsce.

(AM, źródło: PGNiG)