PGNiG i Polski Gaz TUW zaoferują ubezpieczenia consumer cyber

0
517

Udane efekty współpracy PGNiG Obrót Detaliczny i Polski Gaz TUW przy oferowaniu ubezpieczenia ochrony prawnej skłoniły oba podmioty do rozszerzenia współpracy. W pierwszym kwartale przyszłego roku oba podmioty planują wprowadzenie do dystrybucji nowego produktu typu consumer cyber.

Po ubezpieczenie ochrony prawnej „Doradca prawny”, opracowanego przez Polski Gaz TUW i oferowanego za pośrednictwem PGNiG Obrót Detaliczny, sięgnęło ponad 30 tys. klientów. Ze statystyk wynika, że jego użytkownicy najchętniej korzystają z porad w dziedzinie prawa cywilnego i rodzinnego, a także prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Najczęściej poruszanymi sprawami są reklamacje usług lub towarów oraz dziedziczenie i darowizny.

– Chcemy w pełni wykorzystywać potencjał sprzedażowy i oferować klientom łatwy dostęp do rozwiązań ściśle dopasowanych do ich potrzeb. Wielkość sprzedaży ubezpieczenia ochrony prawnej potwierdza duże zainteresowanie tym produktem wśród określonych grup naszych klientów. Pomimo zawirowań związanych z pandemią, udało nam się znacznie przekroczyć cele sprzedażowe. Z tego powodu tak dobra współpraca z Polski Gaz TUW zachęciła nas do podjęcia pracy nad uruchomieniem kolejnego produktu – zadeklarował Henryk Mucha, prezes zarządu PGNiG Obrót Detaliczny.

Nowe ubezpieczenie znajdzie się w ofercie PGNiG Obrót Detaliczny w I kwartale 2022 roku. Polisa skierowana do klientów indywidualnych ma im zapewnić ochronę na wypadek kradzieży przedmiotów osobistych, dokumentów i kart kredytowych, a także nieuprawnionych transakcji. Dodatkowo ubezpieczenie ma obejmować m.in. sytuacje, gdy zakupiony przez internet towar z jakichś powodów nie zostanie dostarczony do klienta.

– Proponujemy produkt innowacyjny, zapewniający pierwsze w Polsce rozwiązania z obszaru consumer cyber w otoczeniu innych gwarancji dających poczucie bezpieczeństwa każdemu konsumentowi – dodał Zygmunt Kostkiewicz, prezes zarządu Polski Gaz TUW.

Oba podmioty nie wykluczają, że na dalszym etapie współpracy mogą uruchomić sprzedaż ubezpieczeń na życie.

(AM, źródło: GK PGNiG)