PIU: Szkolenie dla policjantów z Warmii i Mazur

0
397

24 października Wydział do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie wspólnie z Polską Izbą Ubezpieczeń zorganizował warsztaty dotyczące zapobiegania, ujawniania i przeciwdziałania przestępczości ubezpieczeniowej. Warsztaty odbyły się w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie i wzięło w nich udział ponad 60 funkcjonariuszy warmińsko-mazurskiej policji z pionów kryminalnych zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej.

Podczas szkolenia przedstawiciele Generali, Ergo Hestii, AXA, Allianz i Link4 zaprezentowali taktykę zwalczania przestępczości w ubezpieczeniach na życie i osobowych oraz komunikacyjnych i innych majątkowych, a także zasady i możliwości współpracy policji z zakładami ubezpieczeń.

Od 2017 roku PIU przy wsparciu Komendy Głównej Policji przeprowadza zamknięte warsztaty specjalistyczne w Komendach Wojewódzkich Policji w zakresie zapobiegania, ujawniania i przeciwdziałania przestępczości ubezpieczeniowej. Warsztaty umożliwiają bezpośrednie dotarcie z wiedzą do dużej liczby funkcjonariuszy z komend wojewódzkich, powiatowych i miejskich policji. Szkolenia do tej pory odbyły się w Komendzie Stołecznej Policji oraz komendach wojewódzkich w Radomiu, Gdańsku, Gorzowie, Rzeszowie, Szczecinie, Kielcach, Katowicach, Poznaniu, Bydgoszczy, Łodzi, Wrocławiu i Białymstoku. Przeszkolonych zostało ponad 750 funkcjonariuszy policji.

(AM, źródło: Policja Warmińsko-Mazurska)