PKO TFI przoduje na rynku PPK

0
392

Rachunki Pracowniczych Planów Kapitałowych w PKO TFI ma już ponad 400 tys. osób. Zgromadzili oni łącznie ponad 750 mln zł.

– Mimo bardzo trudnego roku dla firm i pracowników, z miesiąca na miesiąc w prowadzonych przez nas PPK przybywa zarówno pieniędzy, jak i uczestników – zauważa Wilhelm Mikołajczyk, dyrektor zarządzający Pionu Sprzedaży PKO TFI. – Łączne aktywa subfunduszy, w których inwestowane są wpłaty uczestników PPK, sięgają już prawie 750 mln zł. Od początku roku notujemy także wzrost liczby uczestników wpłacających na rachunki PPK – jest ich już ponad 400 tysięcy – dodaje.

PKO TFI pozostaje liderem na rynku PPK – zarządza 41% aktywów w ramach PPK obsługiwanych przez TFI i blisko 35% całości aktywów rynku (na koniec września).

– Nasze doświadczenia z wprowadzaniem PPK w największych przedsiębiorstwach, znakomicie pomagają nam we wdrażaniu kolejnych firm zatrudniających od 20 do 249 osób. To już ostatni dzwonek na zawarcie umów o PPK przez te firmy – przypomina Wilhelm Mikołajczyk.

(AM, źródło: PKO TFI)