PKO TFI z największą liczbą umów o zarządzanie

0
513

W niecałe 4 miesiące blisko 3900 firm podpisało z instytucjami finansowymi umowy o zarządzanie PPK. Najwięcej z nich, 1541, wybrało PKO TFI.

25 października zakończył się pierwszy etap wdrażania Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK). Tego dnia minął bowiem ustawowy termin podpisania umów o zarządzanie PPK przez przedsiębiorstwa zatrudniające powyżej 250 pracowników. W pierwszym etapie „królem polowania” został PKO TFI.

Jak podały Analizy Online (AO), powołujące się na informacje Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR), 25 października wieczorem w ewidencji PPK było zarejestrowanych 3871 umów. Wynika z tego, iż z ustawowego obowiązku udostępnienia PPK swoim pracownikom wywiązało się 97% dużych firm (pełne dane będą znane na początku listopada). Najwięcej dużych przedsiębiorstw pozyskało PKO TFI, które podpisało 1541 umów o zarządzanie Planami. Wśród jego klientów znalazły się m.in. Allegro, Jeronimo Martins Polska, Leroy Merlin Polska, Lidl Polska, Play, T-Mobile, Grupa Azoty ZA „Puławy”. 57% spośród pozyskanych przedsiębiorstw stanowią polskie firmy prywatne, 31% firmy prywatne z kapitałem zagranicznym, a po 6% firmy samorządowe i spółki Skarbu Państwa.

– Ponad 1,5 tys. firm zaufało  PKO TFI i zdecydowało się podjąć współpracę z nami przy prowadzeniu Pracowniczych Planów Kapitałowych dla swoich pracowników. To potwierdza naszą skuteczność i jakość dostarczanych rozwiązań. Ten imponujący efekt to zwieńczenie wielu miesięcy pracy zarówno pracowników PKO TFI, jak również PKO Banku Polskiego i partnerów zewnętrznych – powiedział Piotr Żochowski, prezes PKO TFI.

Bardzo dobry wynik osiągnęła też Grupa PZU, która pozyskała ponad 1000 największych pracodawców w Polsce, zatrudniających łącznie ponad pół miliona pracowników.

– W ciągu niespełna czterech miesięcy staliśmy się jednym z liderów rynku PPK. To dowód atrakcyjności naszej oferty i zaufania wobec Grupy PZU – powiedział prezes PZU SA Paweł Surówka.

Wśród firm, które zdecydowały się na współpracę z TFI PZU i Pekao TFI, które oferują Plany w ramach grupy, są m.in. PKN Orlen, Grupa Energa, Coca-Cola, PKP Intercity, Orbis, Poznańskie Zakłady Zielarskie Herbapol, Wittchen i Vistula.

Według AO, Nationale-Nederlanden PTE podpisało 549 umów o zarządzanie PPK (726 licząc wraz z Nationale-Nederlanden Investment Partners TFI), Aviva Investors TFI – 379 umów, a AXA TFI podpisało już prawie wszystkie umowy z 220 firmami, które zatrudniają łącznie około 150 tys. pracowników.

(AM, źródło: PKO BP, AO, gu.com.pl)