Policja: Gang oszustów ubezpieczeniowych rozbity

0
551

Policjanci z Garwolina pod nadzorem tamtejszej Prokuratury Rejonowej rozbili grupę przestępczą, której członkowie są podejrzani o kradzieże pojazdów, próby wyłudzenia odszkodowań od ubezpieczycieli oraz paserstwo. Podejrzani kradli samochody, zgłaszali również fikcyjne kolizje w celu uzyskania odszkodowania z ubezpieczenia.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej garwolińskiej komendy rozbili grupę przestępczą, która zajmowała się kradzieżami aut oraz wyłudzaniem odszkodowań. Dzięki precyzyjnej analizie zdarzeń, a także współpracy z towarzystwami ubezpieczeniowymi ustalono, że grupa osób działała w latach 2015–2018. Skradli kilkanaście bmw na terenie Warszawy.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił Prokuraturze Rejonowej w Garwolinie na przedstawienie zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem, oszustw, próby wyłudzeń odszkodowań oraz paserstwa. Policjanci zatrzymali w tej sprawie 9 osób. Na obecnym etapie śledztwa straty oszacowano na kwotę blisko 650 tysięcy złotych. Zatrzymanym grozi do 10 lat więzienia, a akta sprawy zostały już przesłane do Sądu Rejonowego w Garwolinie.

(AM, źródło: Policja Mazowiecka)