Polisa też na urlop w kraju

0
695

Katarzyna Bem, członek zarządu Avivy, jest zdania, że nawet jeśli spędzamy wakacje w Polsce, warto zadbać o krajową polisę turystyczną. Przed udaniem się w podróż należy też sprawdzić ubezpieczenie auta.

– O ile przed wyjazdem zagranicznym na ogół kupujemy ubezpieczenie turystyczne, to jadąc na urlop w kraju, rzadko o tym myślimy. Teraz, gdy większą wagę przywiązujemy do zdrowia i bezpieczeństwa, warto sprawdzić, jakie ubezpieczenie turystyczne można kupić na wyjazd krajowy – tłumaczy ekspertka.

Według Katarzyny Bem, takie ubezpieczenie powinno przede wszystkim zapewnić pomoc w transporcie do szpitala i leczeniu w razie wypadku oraz pokrycie kosztów, jeśli w czasie urlopu nieumyślnie wyrządzi się komuś szkodę. Można też ubezpieczyć rower oraz inny sprzęt turystyczny, bagaż, a nawet mieszkanie na czas wyjazdu. Jeśli podróżujący udaje się na wakacje autem, to przydatne może się okazać podwyższenie wariantu assistance w ubezpieczeniu samochodu. Dzięki temu w razie awarii lub wypadku można liczyć na szerszy zakres pomocy.

(AM, źródło: Aviva)