Polisa w Compensie Życie? Szybko, prosto, bez papierologii

0
398

17 maja Compensa Życie wdrożyła tzw. e-Wniosek, udostępniając w ten sposób pośrednikom możliwość podpisania wniosku ubezpieczeniowego w sposób elektroniczny. Dzięki tej opcji proces wystawienia polisy na życie ulega znacznemu skróceniu i uproszczeniu, nie ma również konieczności drukowania i archiwizowania dokumentów papierowych.

Nowe narzędzie sprawia, że agent nie musi już drukować wielu stron dokumentów, skanować ich, a następnie wysyłać do Compensy Życie. E-Wniosek istotnie skraca cały proces wystawienia polisy, uwalniając jednocześnie od konieczności archiwizowania drukowanych dokumentów. Ponadto nowa opcja eliminuje ewentualne błędy, jakie można popełnić podczas podpisywania wniosku długopisem – podpis elektroniczny znajduje się zawsze w miejscach do tego wyznaczonych na dokumencie.

– Wprowadzanie cyfrowych rozwiązań jest jednym z zadań, nad którym nieustannie pracujemy. E-wniosek jest kolejnym krokiem w kierunku cyfryzacji obszaru życiowego – niedawno wdrażaliśmy możliwość elektronicznej płatności składki ubezpieczeniowej. Dzisiaj e-podpis to powoli już standard rynkowy, chociaż zachowujemy możliwość wystawienia wniosku w sposób tradycyjny – komentuje Konrad Kluska, członek zarządu Compensy Życie.

Agent i klient decydują, z której ścieżki wolą skorzystać. Natomiast ważny z punktu klienta może być fakt, że podpis elektroniczny jest zapewniony przez certyfikowanego dostawcę i tym samym w pełni bezpieczny. Ścieżka sprzedaży z wykorzystaniem e-podpisu porządkuje i upraszcza proces, a wszystkie dokumenty klient ma w jednym e-mailu.

(AM, źródło: Compensa)