Polisa zdrowotna zapewni nieograniczony dostęp do lekarzy podczas wyjazdów

0
507

W związku ze zbliżającym się sezonem wyjazdów turystycznych TU Zdrowie przypomina o zaletach posiadania prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego, które niezależnie od miejsca pobytu umożliwi szybką organizację wizyty u lekarza i wykonanie niezbędnych badań diagnostycznych.

– Można sobie wyobrazić osobę, która jest na wakacjach z dala od domu i nagle zaczyna boleć ją brzuch. Wystarczy wówczas skorzystać z Panelu Ubezpieczonego TU Zdrowie. Wówczas osoba potrzebująca pomocy zostanie umówiona na wizytę w pobliżu miejsca, w którym przebywa – do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej w ciągu 24 godzin od zgłoszenia, a do lekarza specjalisty w ciągu 3 dni roboczych. Co więcej, jeśli konieczne będzie wykonanie badań diagnostycznych, nie trzeba czekać na powrót z urlopu, ale można je zrobić nieopodal miejsca wypoczynku – mówi Teresa Domańska, dyrektor Biura Ubezpieczeń TU Zdrowie.

Dodaje, że wizyty u lekarzy specjalistów w ramach ubezpieczenia nie wymagają skierowań od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, natomiast badania diagnostyczne wykonywane są z zalecenia lekarza. Maksymalny czas oczekiwania na wizytę jest dokładnie określony w umowie ubezpieczenia. Standardy dostępności określają też maksymalną odległość wskazanego przez ubezpieczonego do miejsca, w którym będzie zrealizowane usługa medyczna – nie może ona przekroczyć 40 kilometrów.

– Jeśli jednak zdarzy się, że nie będzie możliwe umówienie wizyty w terminie albo odległości zapisanych w umowie, a ubezpieczony znajdzie taką możliwość na własną rękę, TU Zdrowie jest zobowiązane zwrócić mu 100% poniesionych kosztów. Nie odnotowujemy jednak sytuacji, w których nasi ubezpieczeni skarżyliby się na brak dostępności do lekarzy. Ważne jest również to, że ubezpieczeni mogą korzystać zarówno z porad telemedycznych, jak i stacjonarnych. I nie ma znaczenia, czy są w pobliżu miejsca zamieszkania, czy też w odległej części Polski. Co więcej, porady telemedyczne, niezależnie od tego, czy jest się w kraju, czy też za granicą, odbywają się w ciągu godziny od zgłoszenia – mówi Teresa Domańska.

W przypadku ostrych infekcji, wysokiej gorączki czy zaostrzenia dolegliwości przewlekłych, możliwe jest wezwanie lekarza do domu albo do hotelu, w którym ubezpieczony przebywa podczas wakacji. Podczas podróży przydatna może być opcja, która zawiera usługi assistance w przypadku nagłych zachorowań. Ubezpieczony może otrzymać pomoc pielęgniarki po hospitalizacji, transport medyczny do i ze szpitala lub placówki medycznej, dostarczenie leków lub organizację procesu rehabilitacyjnego. Może także uzyskać pomoc w wypożyczeniu lub zakupie sprzętu rehabilitacyjnego wraz z jego transportem.

(AM, źródło: TU Zdrowie)