VIG chce przełamać impas w sprawie Aegona

0
434

Vienna Insurance Group ma pomysł na przezwyciężenie oporu węgierskiego rządu wobec przejęcia tamtejszego biznesu Aegon, co blokuje zakup aktywów holenderskiego ubezpieczyciela w Europie Środkowo-Wschodniej. Według proszących o anonimowość źródeł informacji Bloomberga, strona austriacka rozważa zaproszenie węgierskiego partnera do udziału transakcji.

VIG stara się uratować umowę o wartości 830 milionów euro (1 miliard dolarów) po tym, jak węgierskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zablokowało przejęcie tamtejszego biznesu ubezpieczyciela. W ramach swojej propozycji grupa chce zachować kontrolę nad Aegon Hungary, podczas gdy nie jest jasne, czy strona węgierska zaakceptuje pakiet mniejszościowy – informują źródła Bloomberga.

VIG przekazała agencji, że nadal prowadzi rozmowy z władzami węgierskimi na temat umowy. Rzecznicy prasowi Aegon i węgierskiego Ministerstwa Finansów odmówili komentarza. MSW nie odpowiedziało na pytania. Wśród innych potencjalnych nabywców Aegona wymienia się węgierskiego ubezpieczyciela Cig Pannonia Nyrt.

(AM, źródło: Bloomberg)