Polisy turystyczne UNIQA rozszerzone o pomoc w razie zagranicznej izolacji i kwarantanny

0
1688

UNIQA rozszerzyła zakres ochrony ubezpieczenia turystycznego Kontynenty Multitravel. Nowym elementem jest pomoc w przypadku izolacji i kwarantanny za granicą.

Ubezpieczenie turystyczne UNIQA Kontynenty Multitravel pokrywa koszty leczenia na Covid-19 bez dodatkowej zwyżki składki oraz transportu powrotnego do kraju, w przypadku gdy w wyniku dłuższego leczenia ubezpieczony nie może wrócić wcześniej zaplanowanym środkiem podróży. Teraz zakres ochrony został rozszerzony o pomoc w przypadku izolacji i kwarantanny za granicą, czyli pokrycie kosztów wyżywienia, zakwaterowania i transportu powrotnego.

– Nagłe zachorowanie na Covid-19 w zakresie ubezpieczenia turystycznego i związane z tym pokrycie kosztów leczenia, transport do kraju, pokrycie kosztów izolacji i kwarantanny to dziś powinien być absolutny standard. Dla osób, które podróżują zarówno prywatnie, jak i służbowo – mówi Katarzyna Szepczyńska, dyrektor Działu Ubezpieczeń Turystycznych UNIQA.

– Na wyjazdy europejskie rekomendujemy sumę ubezpieczenia kosztów leczenia i assistance na minimum 50 tys. euro, wyjazdy poza Europę na minimum 150 tys. euro. Doradzamy też klientom, aby niezależnie od polisy kupowanej u ubezpieczyciela wyrabiali również kartę EKUZ. Karta EKUZ (działa w państwie UE lub EFT) bardzo ułatwia organizację pomocy za granicą w państwowych placówkach służby zdrowia, zwłaszcza w dobie pandemii – mówi Magdalena Oszczak, menedżer Zespołu Ubezpieczeń Turystycznych UNIQA.

Polisę turystyczną UNIQA można kupić zarówno u agenta, jak i online. Oferta dostępna jest także u touroperatorów.

(AM, źródło: UNIQA)