Polskie insurtechy wspólnie zaoferują innowacyjną technologię dla ubezpieczeń

0
591

Sandis, autor aplikacji do dystrybucji ubezpieczeń, oraz Quantee, dostawca opartej na sztucznej inteligencji platformy do taryfikacji produktów ubezpieczeniowych zawarły strategiczne partnerstwo. W ramach współpracy zaoferują rynkowi ubezpieczeniowemu rozwiązania wspierające kompletny cykl życia produktu ubezpieczeniowego, wykorzystując do tego swoje uzupełniające się oferty.

– Jesteśmy zachwyceni możliwościami, jakie otwiera współpraca z Quantee. Pomoże nam ona w dalszym rozszerzaniu oferty i zapewni naszym klientom dostęp do innowacyjnych narzędzi w zakresie taryfikacji – powiedział Marcin Bobruk, prezes Sandis.

Dawid Kopczyk, CEO Quantee, wskazał z kolei, że kooperacja z Sandis pozwoli na przyspieszenie rozwoju jego firmy. – Zwiększy też tempo wzmacniania naszej pozycji na rynku. Będzie to możliwe dzięki połączeniu mocnych stron naszego oprogramowania do wyceny opartego na AI z rozwiązaniami Sandis w zakresie dystrybucji. Jesteśmy podekscytowani możliwościami, które przed nami stoją – zaznaczył.

Sandis to polski insurtech założony w 2017 roku przez Marcina Bobruka. Firma specjalizuje się w rozwiązaniach dla branży ubezpieczeniowej, oferując autorski ekosystem aplikacji do dystrybucji produktów ochronnych. Produkty firmy skierowane są do zakładów ubezpieczeń, multiagencji oraz brokerów ubezpieczeniowych. W lutym Sandis otrzymał ponad 700 tys. złotych dofinansowania z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Dzięki tym środkom firma już w tym roku planuje rozpocząć działalność operacyjną w Tajlandii i Chile.

Quantee to firma oferująca wyspecjalizowane rozwiązania dla firm ubezpieczeniowych i reasekuracyjnych z obszaru Actuarial Data Science. Rozwija również platformę ActuAI służącą do automatyzacji i poprawy efektywności procesów aktuarialnych z wykorzystaniem uczenia maszynowego i wyjaśnialnej sztucznej inteligencji. Z jego technologii korzystają m.in. Urząd Komisji Nadzoru Finansowego oraz InterRisk.

Oczekiwania wobec partnerstwa

Dzięki partnerstwu Quantee będzie mogło rozszerzyć swój zasięg rynkowy i oferować klientom rozwiązania „end-to-end” – od wdrożenia produktu przez jego wycenę po kompleksową dystrybucję. Z kolei Sandis skorzysta z doświadczenia partnera na rynkach europejskich, a także zaproponuje swoim klientom narzędzia do wyceny stawek dla produktów ochronnych.

Oba podmioty przewidują, że współpraca pozwoli na wspólne pozyskiwanie i obsługę klientów na rynku polskim i międzynarodowym. Oczekują również, że partnerstwo stworzy im znaczące możliwości rozwoju.

Wcześniej było Deloitte

Współpraca z Sandis to nie pierwsze tego typu przedsięwzięcie w historii Quantee. W marcu ubiegłego roku firma nawiązała strategiczne partnerstwo z Deloitte. Objęło ono m.in. współpracę we wdrażaniu rozwijanego przez Quantee narzędzia do dynamicznej taryfikacji w ubezpieczeniach. Eksperci Deloitte będą wdrażać narzędzie Quantee oraz świadczyć aktuarialne wsparcie w obszarze taryfikacji. Partnerstwo dotyczy Polski, ale w planach jest również ekspansja w regionie Europie Środkowej.

Artur Makowiecki

news@gu.com.pl