Proces o niegospodarność w Benefii trafił na wokandę

0
570

19 października przed Sądem Okręgowym w Warszawie rozpoczął się proces czworga byłych menedżerów Benefii Życie (obecnie Compensy). Są oni oskarżeni o karalną niegospodarność – informuje „Puls Biznesu”.

Gazeta przypomina, że oskarżonym zarzuca się popełnienie przestępstw niegospodarności oraz wyrządzenia ubezpieczycielowi szkód majątkowych na łącznie ok. 160 mln zł jako skutków inwestycji w obligacje i akcje kilku spółek. Biegli orzekli, że transakcje o wartości od 400 tys. zł były obarczone bardzo wysokim ryzykiem, niedostatecznie zabezpieczone i nieuzasadnione ekonomicznie.

Oskarżeni nie przyznają się do winy i nie stawili się na pierwszej rozprawie. Sąd oddalił wniosek pełnomocnika jednego z oskarżonych o umorzenie sprawy, przychylając się jednocześnie do wniosku pełnomocników Compensy o uchylenie zakazu kontaktowania się między oskarżonymi. Ma to umożliwić odwieszenie procesu cywilnego, w którym ubezpieczyciel domaga się odszkodowania od trójki oskarżonych oraz jednego z domów maklerskich, który pośredniczył w transakcjach.

Więcej:

„Puls Biznesu” z 20 października, Dawid Tokarz „Sąd zajął się 160 mln zł, które utopiła Benefia”

https://www.pb.pl/sad-zajal-sie-160-mln-zl-ktore-utopila-benefia-1130938

(AM, źródło: „Puls Biznesu”)