Przestępstwo doskonałe – udaremnione

0
542

Policyjna grupa „Skorpion” z północnopraskiej komendy zatrzymała mężczyznę, który próbował dokonać wyłudzenia odszkodowania. Mieszkaniec powiatu wołomińskiego usłyszał zarzut, za który grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Powodem interwencji była informacja uzyskana przez policjantów, według której mężczyzna chciał zgłosić fikcyjną kradzież samochodu, żeby wyłudzić odszkodowanie. Policjanci ustalili, że mieszkaniec powiatu wołomińskiego zakupił doszczętnie zniszczony pojazd, zdemontował jego części i zostawił jedynie elementy, na których były widoczne numery identyfikacyjne. Następnie wypożyczył identyczny samochód i sfotografował go. Podczas rejestracji pojazdu wykorzystał numery i dokumenty ze zniszczonego auta oraz zdjęcia z podobnego samochodu, chcąc popełnić przestępstwo doskonałe.

Zatrzymany przyznał się do tego, że chciał zgłosić fikcyjną kradzież pojazdu, by wyłudzić odszkodowanie. Opowiedział, że wrak pojazdu sprowadził ze Szwajcarii, a identyczne auto wynajął z salonu samochodowego do jazdy próbnej. Za pomocą tego auta przerobił zdjęcia do polisy oraz przeglądu technicznego.

Śledczy przedstawili zatrzymanemu zarzut dotyczący wyłudzenia poświadczenia nieprawdy podczas rejestracji pojazdu. Za ten czyn grozi mu kara pozbawienia wolności do lat trzech.

(AM, źródło: KRP IV)