Unum Życie wesprze marznących

0
353

W ofercie spółki pojawiło się Ubezpieczenie na Wypadek Chorób Układu Krążenia. Polisa zapewnia m.in. wsparcie finansowe w razie zachorowania ubezpieczonego na poważną chorobę tego układu oraz wsparcie pozwalające na powrót do zdrowia.

– W sytuacji nagłej, poważnej choroby liczy się czas pomocy i tempo wdrożonego leczenia. Niestety na rehabilitację (w ramach NFZ) po udarze mózgu w 2018 r. oczekiwało 1,5 mln osób. Nasze ubezpieczenie zapewnia nie tylko potrzebne na leczenie pieniądze, ale też organizację rehabilitacji w prywatnych placówkach, transport na zabiegi czy pomoc pielęgniarską w domu. To ogromne ułatwienie i pomoc, która realnie wpływa na postępy w leczeniu. Właśnie tak rozumiemy szeroką ochronę i wsparcie klientów w trudnych chwilach – komentuje Borys Kowalski, członek zarządu i główny aktuariusz Unum Życie.

W sytuacji wystąpienia choroby objętej ubezpieczeniem (a są nimi między innymi: udar mózgu, zawał serca, kardiomiopatia, pierwotne nadciśnienie płucne, tętniak aorty wstępującej) ubezpieczeni otrzymają świadczenie pieniężne w wysokości nawet 500 000 zł, które mogą przeznaczyć na pokrycie kosztów leczenia.

W zakresie ubezpieczenia znalazły się również usługi pomagające klientom w procesie leczenia i rekonwalescencji: organizacja i pokrycie kosztów wypożyczenia lub zakupu sprzętu rehabilitacyjnego, transport na badania medyczne, domowa opieka pielęgniarska, dostosowanie miejsca zamieszkania, pomoc psychologa, konsultacje lekarskie, badania specjalistyczne i laboratoryjne, rehabilitacja kardiologiczna, organizacja i pokrycie kosztów pobytu w sanatorium, pokrycie kosztów wypożyczenia aparatu do samobadania, a także całodobowa infolinia medyczna.

Ubezpieczenie na Wypadek Chorób Układu Krążenia jest umową dodatkową do ubezpieczenia na życie, a wysokość składki zależy między innymi od ustalonej sumy ubezpieczenia i wieku ubezpieczonego.

Wraz z wprowadzeniem produktu do oferty Unum uruchamia otwarte webinarium z kardiologiem, dr. Mariuszem Kujawskim, który opowie o tym, jak dbać o zdrowie, by unikać zagrożeń ze strony układu krążenia. Spotkanie odbędzie się 14 października o godzinie 19.30. Rejestracja jest bezpłatna i dostępna na stronie https://spotkanie.unum.pl

(AM, źródło: Unum Życie)