PZU chce podzielić się z akcjonariuszami jak największą częścią zysków

0
694

W wypowiedzi dla PAP Biznes członek zarządu ds. finansowych PZU SA (CFO) Tomasz Kulik stwierdził, że jego firma „jest zadowolona” z zaprezentowanego przez Komisję Nadzoru Finansowego podejścia do możliwości dystrybucji zysku. Zadeklarował, że ubezpieczyciel chce wypłacić akcjonariuszom jak najwyższą dywidendę

CFO PZU SA przyznał, że w celu określenia rekomendowanej dywidendy do wypłaty w roku 2021 zakład będzie się poruszać się w ramach wyznaczonych przez stanowisko KNF, przez własną politykę dywidendową oraz przez „ustawiczne dążenie” do spełnienia celów strategicznych.

– Pamiętajmy też, że rok 2020 nie jest jeszcze zamknięty, więc trudno odnosić się wartościowo do zysku, który będzie podlegał podziałowi. Stale monitorujemy sytuację związaną z pandemią Covid-19, jej wpływ na bezpieczeństwo kapitałowe i wyniki prowadzonej przez nas działalności zarówno w bieżącym, jak i w kolejnych latach oraz wskaźniki, na które zwraca uwagę regulator w swojej rekomendacji. Wszystkie te czynniki będą wpływały na ostateczną rekomendację zarządu dotyczącą podziału zysku. Niemniej podtrzymujemy naszą deklarację, że chcemy wypłacić akcjonariuszom jak najwyższą dywidendę – powiedział Tomasz Kulik.

Zwrócił też uwagę, że stanowisko KNF odnosi się do zysku jednostkowego każdej ze spółek grupy oddzielnie.

Więcej:
http://biznes.pap.pl/pl/n…

(AM, źródło: PAP Biznes, Twitter)