PZU LAB i Akademia Leona Koźmińskiego uruchamiają studia podyplomowe

0
892

PZU LAB i Akademia Leona Koźmińskiego opracowały nowe studia podyplomowe „Ryzyko i ubezpieczenia”. Program kształcenia powstał we współpracy z naukowcami i praktykami polskiego rynku ubezpieczeń. Uruchomienie studiów jest reakcją na szereg sygnałów płynących ze strony osób zajmujących się zarządzaniem ryzykiem w swoich firmach oraz przyszłych agentów i brokerów.

– Nasza oferta edukacyjna powstała z myślą o osobach, które interesują się ubezpieczeniami lub zarządzaniem ryzykiem i wiążą z tym swoją karierę. Rekrutacja trwa do 30 października, więc warto się pospieszyć. Studia rozpoczną się w listopadzie – mówi Tomasz Huś, prezes zarządu PZU LAB SA.

Wykładowcy stawiają nacisk na wiedzę praktyczną –  podczas zajęć studenci mają zdobyć narzędzia niezbędne do prawidłowej identyfikacji i analizy ryzyka oraz zastosowania efektywnej metody zarządzania ryzykiem. Studia trwają dwa semestry, a zajęcia odbywają się 1 lub 2 razy w miesiącu – w piątki po południu oraz w soboty. Formuła online, w której będą realizowane studia, pozwala wyeliminować zagrożenia związane z Covid-19.

– Każdy, kto chce pogłębić lub zaktualizować wiedzę, znajdzie w programie coś dla siebie. W ramach studiów uczestnicy zyskają kompetencje nieodzowne przy wykonywaniu pracy w strukturach towarzystw ubezpieczeń i reasekuracji oraz banków – również jako risk manager. Zdobyta wiedza pomoże absolwentowi stworzyć lub wzmocnić wizerunek profesjonalisty na rynku usług doradczych, brokerskich czy finansowych. Wierzymy, że każdy moment w życiu jest dobry, aby podnieść kwalifikacje – dodaje Tomasz Huś.

Praktyczną wiedzą ze słuchaczami i studentami podzielą się profesjonaliści zajmujący się tematyką ubezpieczeń i zarządzania ryzykiem. Wsparcia studiom udzielił także Crawford Polska i jego country menadżer Marcin Janicki, a kierownikiem studiów jest profesor Akademii Leona Koźmińskiego, dr hab. Katarzyna Malinowska. Program kształcenia powstał we współpracy z naukowcami i praktykami polskiego rynku ubezpieczeń.

– Wierzę, że wspólnymi siłami wykształcimy nowe pokolenie fantastycznych praktyków, którzy zajmą odpowiedzialne miejsca w dużych firmach i organizacjach. Jako jeden z wykładowców, jestem gotowy dzielić się swoją wiedzą i już nie mogę doczekać się pierwszych zajęć – mówi Dariusz Gołębiewski, wiceprezes zarządu PZU LAB.

(AM, źródło: PZU)