PZU oferuje analizę bezpieczeństwa w sieci dla MŚP

0
251

Rozpoczął się pilotaż nowej usługi PZU dla małych i średnich przedsiębiorstw. Raport bezpieczeństwa opracowany przez start-up WebTotem pozwala przedsiębiorstwom uzyskać wiedzę na temat ich cyberbezpieczeństwa w sieci. Rozwiązanie zostało stworzone w ramach programu PZU Ready For Startups.

– Wiele firm z sektora MŚP musiało przenieść swoją działalność do sieci ze względu na epidemię, która znacznie przyśpieszyła trend transformacji cyfrowej. Każda firma działająca w internecie narażona jest na ataki cyberprzestępców, włamania do systemu czy próby wyłudzenia danych klientów. Są to zagrożenia jak najbardziej realne. Dlatego chcemy pomóc firmom MŚP, dając im bezpłatne narzędzie, które pozwoli szybko znaleźć najistotniejsze luki bezpieczeństwa na ich stronach internetowych – mówi Paweł Żmudzki, dyrektor ds. ubezpieczeń majątkowych PZU.

Przedsiębiorca zainteresowany otrzymaniem bezpłatnego raportu dotyczącego bezpieczeństwa w sieci musi wejść na stronę pzu.pl/cyberraport i uzupełnić odpowiedni formularz oraz podać adres WWW do sprawdzenia. Po kilkunastu minutach na wskazany adres e-mail przyjdzie przygotowany przez PZU raport bezpieczeństwa. Uwzględni on zagrożenia bezpieczeństwa strony internetowej, oceni ryzyko reputacyjne, a także sprawdzi ewentualną atrakcyjność dla hakerów. Znajdą się tam również zalecenia, których wdrożenie poprawi bezpieczeństwo cybernetyczne przedsiębiorstwa.

– Warto zaznaczyć, że bardzo wielu właścicieli małych i średnich firm uważa, że nie posiada nic wartego kradzieży i z pewnością nie jest na celowniku hakerów. Część z nich nawet sobie nie zdaje sprawy, że została ofiarą cyberprzestępców. Z branżowych raportów wynika, że istotna część MŚP, które zawiesiły działalność po ataku hakerskim, już nigdy nie wróciła do swojej działalności – mówi Artur Kurcweil, dyrektor zarządzający ds. digitalizacji PZU.

Dostawcą rozwiązania jest WebTotem. PZU nawiązał współpracę z tym start-upem w ramach programu akceleracyjnego MIT Enterprise Forum CEE.

– WebTotem intensyfikuje działania na terenie Polski i pozyskanie PZU jako partnera doskonale rokuje na przyszłość. Zaufanie okazane przez najstarsze polskie towarzystwo ubezpieczeniowe jest bardzo ważne dla młodej firmy – mówi Viktoria Umanska, doradca ds. business development WebTotem. – Nasza współpraca układa się praktycznie idealnie – dodaje.

– Z oferty PZU przedsiębiorcy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw mogą wybrać ubezpieczenie PZU Cyber, które chroni od ryzyk cybernetycznych i związanych z RODO, oraz ubezpieczenie PZU Ochrona Danych, które zapewnia pomoc w przypadku naruszenia danych osobowych. Dodatkowa oferta dla firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw to ubezpieczenie sprzętu elektronicznego w pakiecie PZU Doradca. W tym wypadku sprzęt elektroniczny jest chroniony nie tylko w siedzibie firmy, ale również wtedy gdy pracownicy wykorzystują go do pracy z domów – wyjaśnia Jakub Orlicz, menedżer produktu PZU.

(AM, źródło: PZU)