PZU oferuje krótkoterminowe NNW na wyjazd w Tatry

0
724

Ubezpieczenie NNW na Szlaku zapewnia pełną ochronę w razie wypadku na terenie obu Tatrzańskich Parków Narodowych – po stronie polskiej (TPN) i słowackiej (TANAP). Obejmuje ono również zwrot kosztów akcji ratowniczej za naszą południową granicą.

– Dzięki polisie NNW na Szlaku zapewnimy sobie i naszym najbliższym kompleksową ochronę na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń w Tatrach. O ile w Tatrzańskim Parku Narodowym pomoc ratowników TOPR-u jest bezpłatna, o tyle po słowackiej stronie za akcję ratowniczą musimy zapłacić z własnej kieszeni – podkreśla Paweł Żmudzki, dyrektor ds. ubezpieczeń majątkowych PZU.

NNW na Szlaku jest ubezpieczeniem krótkoterminowym. Obejmuje takie aktywności jak: turystyka piesza, jazda na rowerze, jazda na nartach, wspinaczka skałkowa, taternictwo powierzchniowe oraz jaskiniowe.

– W Tatrach wypadki zdarzają się bardzo często, w szczycie sezonu prawie codziennie, czasem kilka razy dziennie. Wprowadzenie możliwości szybkiego zakupu ubezpieczenia przez internet wydaje się dobrym pomysłem. Szczególnie dla osób chcących przejść szlakami z polskiej strony Tatr na słowacką, gdzie za akcje ratunkowe się płaci – mówi Szymon Ziobrowski, dyrektor TPN.
Turyści, którzy skorzystają z możliwości zakupu ubezpieczenia, mogą liczyć na wypłatę odszkodowania za trwały uszczerbek na zdrowiu i śmierć ubezpieczonego oraz świadczenie za leczenie uciążliwe, zwrot kosztów leczenia i rehabilitacji. Obejmuje ono również zwrot kosztów akcji ratowniczej na terenie TANAP-u, w tym przy użyciu śmigłowca.

Ubezpieczenie, które można kupić na stronie nnwnaszlaku.pl, jest ważne z biletem wstępu na teren Tatrzańskiego Parku Narodowego. PZU przygotował je we współpracy z TPN oraz Biurem Brokerów Ubezpieczeniowych Maxima Fides.

(AM, źródło: PZU)