Ergo Hestia opublikowała Raport Zrównoważonego Rozwoju

0
540

313 ton dwutlenku węgla (CO2) mniej w atmosferze, 600 tys. pszczół w firmowej pasiece oraz 48 tys. dojazdów rowerem do pracy – to tylko część danych opublikowanych w Raporcie Zrównoważonego Rozwoju „Troska | Siła Wspólnoty” Grupy Ergo Hestia za lata 2018–2019. Firma wskazuje w nim drogę do osiągania celów środowiskowych i społecznych poprzez współpracę opartą na spójnych wartościach.

– W Ergo Hestii od lat podejmujemy wiele różnorodnych inicjatyw, a także zobowiązań, których celem jest niwelowanie negatywnego wpływu na otaczającą nas rzeczywistość – mówi Mario Zamarripa, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju Ergo Hestii. – Wiemy, że jest to możliwe nie tylko dzięki strategii, ale przede wszystkim współpracy wielu osób, których łączy troska o wspólne dobro – dodaje.

Częścią strategii Grupy Ergo Hestia jest realizacja Agendy 2030 na rzecz zrównoważonego rozwoju. W raporcie „Troska | Siła Wspólnoty” prezentowane są te działania, które przyczyniają się do spełnienia 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju.

– Jesteśmy partnerem kampanii 17 Celów, w ramach której zachęcamy firmy do realizacji jak największej liczby pomysłów i inicjatyw na rzecz Agendy 2030 – dodaje Mario Zamarripa.

Firma opublikowała także film nawiązujący do działań na rzecz Agendy 2030 i całego Raportu „Troska | Siła Wspólnoty”. Animację stworzyło studio Platige Image.

(AM, źródło: Ergo Hestia)