PZU wypłaca odszkodowania BLIKIEM

0
589

Wypłata odszkodowania na numer telefonu, nawet jeszcze w trakcie rozmowy telefonicznej z pracownikiem lub kilka sekund po jej zakończeniu – takie nowe rozwiązanie testuje PZU. Dotychczasowe wyniki pilotażu usługi pokazują, że została ona dobrze przyjęta: wartość wypłaconych odszkodowań kanałem BLIK w pierwszych dniach testów przekroczyła 100 tys. zł.

– Płatności na numer telefonu są najszybszą możliwą formą rozliczenia i chcemy to wykorzystać również w obszarze obsługi szkód i świadczeń. Wyobraźmy sobie sytuację wystąpienia zjawisk atmosferycznych o charakterze katastroficznym, które często skutkują uszkodzeniami domów, mieszkań czy samochodów naszych klientów. Bardzo szybka dostępność środków pozwoli klientom natychmiast podejmować niezbędne działania – mówi Grzegorz Goluch, dyrektor zarządzający ds. obsługi szkód i świadczeń PZU.

Nowa usługa została wprowadzona we współpracy z Pekao SA oraz platformą płatności elektronicznych BLIK.

– Uruchomienie płatności BLIK dla klientów MŚP i korporacyjnych jest odpowiedzią na zmieniający się charakter transakcji bezgotówkowych, ograniczających się do minimum formalności i realizowanych w czasie rzeczywistym. Dzięki temu przelewy błyskawiczne z miesiąca na miesiąc zyskują na popularności. Zauważamy ten trend i dlatego wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów. Dzięki współpracy z PZU SA wiemy już, że jest to właściwy kierunek  – podkreśla Magdalena Zmitrowicz, wiceprezes zarządu Pekao SA, nadzorująca Pion Bankowości Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

Pilotaż wypłaty odszkodowania na numer telefonu rozpoczął się na początku lutego. Przez najbliższe kilka miesięcy wybrana grupa pracowników będzie w trakcie kontaktu telefonicznego z klientami proponować wypłatę odszkodowania przy użyciu błyskawicznego przelewu. W planach PZU jest badanie zainteresowania klientów płatnościami w tej formie, a także możliwości wykorzystania rozwiązania w kolejnych rodzajach szkód i spraw oraz procesach obsługowych.

Artur Makowiecki

news@gu.home.pl