PZU uruchamia program lojalnościowy dla inwestorów indywidualnych

0
594

Moje Akcje PZU – taką nazwę nosi długo zapowiadany program lojalnościowy największego polskiego ubezpieczyciela skierowany do akcjonariuszy indywidualnych. W ramach tej inicjatywy PZU zaoferuje inwestorom możliwość m.in. uzyskania zniżki na flagowe ubezpieczenia majątkowe i osobowe.

– Grono inwestorów indywidualnych PZU stale rośnie. Na koniec 2020 roku ich udział w akcjonariacie wynosił już 8,5%. By docenić naszych inwestorów, uruchamiamy program lojalnościowy mocno związany z elementem kapitałowym i obecnością PZU na giełdzie. W pierwszej edycji przygotowaliśmy dla uczestników zniżki na nasze flagowe produkty w obszarze majątkowym. W kolejnych będziemy chcieli rozszerzać program o kolejne rozwiązania, które oferujemy w ramach grupy. Program Moje Akcje PZU, który dziś oddajemy naszym akcjonariuszom, zbudowaliśmy, bazując na ich opinii i potrzebach, jednocześnie zostawiając miejsce dla dalszego rozwoju – mówi dr hab. Beata Kozłowska-Chyła, prezes PZU SA.

Program Moje Akcje PZU zapewnia inwestorom indywidualnym pakiet zniżek na ubezpieczenia majątkowe. Premiowane będzie zarówno samo przystąpienie, jak i staż w programie. Po spełnieniu warunków uczestnictwa akcjonariusze będą mogli kupić ubezpieczenia z rabatem 10%, a po roku uczestnictwa – z 20% upustem. Zniżki obejmują produkty PZU Auto: AC, OC, NNW Max, PZU Gospodarstwo Rolne: Budynki Obowiązkowe, OC Obowiązkowe Rolnika, Mienie, NNW, PZU Dom, PZU NNW oraz PZU Wojażer.

Do programu będą mogli przystąpić akcjonariusze posiadający rachunek w Biurze Maklerskim Banku Pekao SA. Dostęp do podstawowych benefitów zostanie aktywowany po osiągnięciu progu 100 akcji PZU SA według stanu weryfikacji na pierwszy i piętnasty dzień miesiąca).

– Cieszymy się, że razem z PZU, które jest naszym strategicznym, wiodącym akcjonariuszem i jednocześnie ważnym partnerem biznesowym, możemy wziąć udział w tym ciekawym przedsięwzięciu. Klienci Biura Maklerskiego Pekao, którzy posiadają akcje PZU, nie tylko są współwłaścicielami jednej z największych polskich firm, ale mogą zyskać też dodatkowe korzyści i dostęp do specjalistycznej wiedzy. To cenna inicjatywa, która służy rozwojowi polskiego rynku kapitałowego i wzmacnia społeczność indywidualnych inwestorów – mówi Leszek Skiba, prezes Pekao SA.

– Poza kolejnym krokiem w naszej współpracy na rzecz ciekawych rozwiązań dla wspólnych klientów oraz dalszego rozwoju rynku kapitałowego, jesteśmy dodatkowo dumni, że cały program został zbudowany w duchu poszanowania ekologii, cały proces jest zdigitalizowany i może się odbywać bez konieczności wykorzystywania dokumentów papierowych – dodaje Jarosław Fuchs, wiceprezes Pekao SA.

Udział w programie Moje Akcje PZU zapewnia także m.in. bezpłatne roczne członkostwo w Stowarzyszeniu Inwestorów Indywidualnych (pakiet podstawowy) lub 50% zniżki na roczne członkostwo rozszerzone. W ramach członkostwa uczestnicy programu dostają dostęp do specjalistycznej bazy wiedzy, webinarów i szkoleń.

– Całkowita stopa zwrotu z akcji PZU, tj. uwzględniająca zmianę kursu i wypłacone dywidendy, liczona od dnia debiutu wynosi już ponad 200%. Podejmując decyzje inwestycyjne, należy jednak mieć na uwadze również krótsze szeregi czasowe, dla których stopa zwrotu z akcji jest bardziej podatna na zmienność kursu. Zależy nam, aby inwestorzy, którzy zdecydują się zainwestować swoje środki, rozumieli biznes PZU oraz dostali jak najbardziej kompletną wiedzę z obszaru rynku kapitałowego. W tym zakresie będzie nas wspierać Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych, które stanowi bogate źródło wiedzy i informacji. Dlatego też wszyscy klubowicze, którzy spełnią podstawowe kryterium stanu posiadania akcji, otrzymają atrakcyjne zniżki na członkostwo w SII. Dodatkowo, już na start przekażemy uczestnikom specjalnie przygotowaną pierwszą część przewodnika, stanowiącego wprowadzenie do analizy fundamentalnej PZU – mówi Magdalena Komaracka, CFA i dyrektor ds. Relacji Inwestorskich PZU.

AM, news@gu.home.pl

(źródło: PZU)