PZU Zdrowie wzmacnia swoją obecność w Krakowie

0
256

6 lipca PZU Zdrowie uroczyście oddał do dyspozycji pacjentów nowe wielospecjalistyczne centrum medyczne w Krakowie. To piąta i największa placówka operatora medycznego w tym mieście.

– Cieszę się, że po sześciu miesiącach znowu zawitaliśmy do Krakowa. Konsekwentnie rozwijamy naszą sieć medyczną i dzisiaj otwieramy piątą i największą placówkę PZU Zdrowie w tym mieście. Dziękuję za obecność i dobrą współpracę naszym partnerom instytucjonalnym – przedstawicielom Uniwersytetu Jagiellońskiego, Politechniki Krakowskiej, Wojska Polskiego, urzędu miasta i urzędu marszałkowskiego – powiedziała podczas powitania gości Karolina Helmin-Biercewicz, członkini zarządu PZU Zdrowie.

– Motywujecie nas do tego, aby tworzyć nowe placówki medyczne. Naszym celem jest właśnie to, aby być bliżej Was, naszych pacjentów, a sukcesem, że chcecie do nas przychodzić. Życzę wszystkim, abyście zawsze wychodzili stąd z uśmiechem i przede wszystkim zdrowi – podkreślił Ernest Podgórski, wiceprezes zarządu PZU Zdrowie.

Zakres działalności centrum medycznego przedstawiły menedżerki z Regionu Kraków sieci PZU Zdrowie.

– Placówka jest usytuowana w pięknej butikowej nieruchomości w samym sercu Krakowa. To 1100 metrów kwadratowych, na których mieszczą się 24 gabinety, w tym 3 gabinety stomatologiczne, a także kardiologiczne, zabiegowe oraz pracownia USG i RTG – wyjaśniła Monika Łopuszko, dyrektor operacyjna.

– Minęło pół roku od otwarcia placówki medycznej PZU Zdrowie przy ul. Niskiej do dzisiejszego otwarcia centrum medycznego przy ul. Prądnickiej. To był czas intensywnej pracy. Dziękuję wszystkim, którzy byli zaangażowani w tworzenie tego miejsca oraz pracownikom, którzy na co dzień będą tu dbać o pacjentów – dodała Agnieszka Sak-Ciężadło, dyrektor Regionu Kraków.

W Krakowie działa już kilka własnych placówek i pracowni diagnostycznych PZU Zdrowie – przy ul. Niskiej, Kotlarskiej, Conrada i Kalwaryjskiej. Operator współpracuje także z blisko 50 placówkami partnerskimi w tym mieście.

(AM, źródło: PZU Zdrowie)