Quantee zdobył środki na ekspansję zagraniczną

0
144

Insurtech specjalizujący się w wycenie produktów ubezpieczeniowych Quantee pozyskał 3 miliony złotych finansowania w ramach rundy seed, którą przeprowadził fundusz Nunatak Capital z udziałem FundingBox Deep Tech Fund.

Celem Quantee jest umożliwienie wszystkim ubezpieczycielom budowy w pełni spersonalizowanych produktów z wykorzystaniem autorskiego oprogramowania opartego o sztuczną inteligencję. Dzięki technologii insurtechu firmy mogą lepiej wyceniać polisy, dostosowywać je do indywidualnych preferencji klientów i w pełni wykorzystać potencjał posiadanych danych w czasie rzeczywistym. Ubezpieczyciele przy wykorzystaniu platformy Quantee są w stanie mocno skrócić czas wprowadzania zmian w taryfach oraz poprawić dokładność stosowanych modeli.

Quantee zrealizowało już szereg pilotażowych projektów z firmami ubezpieczeniowymi oraz pozyskało pierwszych klientów korzystających komercyjnie z oprogramowania, w tym firmę DKV Seguros (Hiszpania) oraz InterRisk.

Ta runda finansowania pozwoli na dalszy rozwój Quantee oraz ekspansję na rynek brytyjski oraz hiszpański, jak również na dalszy rozwój oprogramowania.

– Zdecydowaliśmy się zainwestować w Quantee ponieważ widzimy unikatową okazję budowy wartości dzięki wykorzystaniu zaawansowanej analityki do dynamicznej wyceny ubezpieczeń. Już teraz duże wolumeny danych pozwalają na tworzenie bardziej elastycznej i spersonalizowanej oferty, co przekłada się na zmniejszony poziom ryzyka oraz poprawę efektywności ubezpieczycieli. Ten trend będzie postępował wraz z rozwojem możliwości pozyskiwania i przetwarzania coraz większej ilości danych, z korzyścią dla firm ubezpieczeniowych i ich klientów – komentuje Piotr Ciżkowicz, partner zarządzający Nunatak Capital.

– Byliśmy zaintrygowani unikatowym połączeniem kompetencji zespołu, jak również dojrzałością produktu. Jako że oprogramowanie do dynamicznej wyceny pozwala ubezpieczycielom nadążać za gwałtowanie zmieniającymi się uwarunkowaniami rynkowymi, widzimy ogromny potencjał, aby Quantee stał się dla nich rozwiązaniem pierwszego wyboru – dodaje Iwona Cymerman, partner zarządzająca FundingBox DeepTech Fund.

(AM, źródło: Quantee)