Inwestorzy umożliwią szybszy rozwój Cachet

0
149

Platforma ubezpieczeniowa Cachet pozyskała 5,5 mln euro na rozwój swojej oferty dla osób pracujących w ramach tzw. gig economy. Chodzi o współpracujących z platformami internetowymi, np. kierowców świadczących usługi przewozu osób za pośrednictwem Bolta czy Ubera.

Rundę finansowania prowadzi Truffle Capital z siedzibą w Paryżu. To pierwsza inwestycja tego funduszu w regionie CEE. Rundę wspierają UNIQA Ventures oraz Icebreaker.vc. Reprezentanci Truffle Capital oraz Icebreaker.vc dołączą do razy nadzorczej insurtechu.

Pozyskane środki zostaną wykorzystane do rozbudowy zespołu, usprawnienia modeli przetwarzania danych, rozwijaniu technologii oraz ekspansji na kolejne rynki w Europie. Cachet posiada licencję na dystrybucję ubezpieczeń w większości krajów Unii Europejskiej i działa już w Polsce, Estonii i na Łotwie. Klienci firmy pochodzą także z Wielkiej Brytanii, Litwy i Finlandii. Poza Boltem i Uberem wspiera ona także platformy Upstream, Citybee i Cleanify. Na ojczystym rynku spółki, w Estonii, Cachet ma 40% udziału w rynku ubezpieczeń dla aplikacji do przejazdów.

Cachet agreguje dane dotyczące pracy zarobkowej z wielu źródeł, co pozwala na lepsze profilowanie danego usługodawcy. Firma już dostarcza ubezpieczenia komunikacyjne dla kierowców przewozu osób oraz klientów indywidualnych. Kurierom i dostawcom oferowane są ubezpieczenia NNW oraz polisy na wypadek uszkodzeń mienia i zdrowia. W ramach rozwoju portfolio produktów Cachet planuje także wprowadzenie polisy OC zawodowej i ubezpieczeń od wypadków i uszczerbku na zdrowiu dla pracowników platform.

Obecnie firma współpracuje z ponad 12 ubezpieczycielami, takimi jak Allianz, PZU czy VIG.

– Gospodarka platformowa sprawiła, że firmy takie jak Deliveroo czy Bolt są jednymi z najszybciej rosnących na kontynencie, ale jednocześnie wywołała poważne debaty dotyczące praw pracowników funkcjonujących w nowych modelach biznesowych. Bierzemy udział w rozmowach dotyczących regulacji rynku pracy dla takich platform na szczeblu unijnym. Spotkaliśmy się z opiniami, że rozwiązaniem problemu jest po prostu sklasyfikowanie wszystkich jako pełnoetatowych pracowników. Nasze zdanie jest następujące: używanie starego toku myślenia do nowych problemów może spowodować, że wylejemy dziecko z kąpielą – mówi Hedi Mardisoo, współzałożycielka i CEO Cachet. – Proponujemy użycie nowoczesnych narzędzi do rozwiązywania problemów, które technologia częściowo stworzyła. W ten sposób możemy zachować elastyczność i wolność, jaką oferują platformy, a jednocześnie oddać kontrolę i prawa ich współpracownikom – dodaje.

– Cachet ma silną pozycję w krajach bałtyckich oraz bardzo jasną wizję tego, jak rozwiązać problemy gospodarki platformowej, z którymi mierzą się freelancerzy. Cachet stworzyło imponujące możliwości zbierania i obróbki danych dzięki unikatowym narzędziom, własnej platformie i zaawansowanej analityce. W ten sposób każdy freelancer jest traktowany indywidualnie przy jednoczesnej minimalizacji ryzyka dla partnerów ubezpieczeniowych. To jedna z najlepiej rokujących inicjatyw na dynamicznym rynku insurtech – podkreśla BernardLouis Roques, współzałożyciel i CEO Truffle Capital.

(AM, źródło: Catchet)