Rajmund Rusiecki opuścił Generali

0
2078

Po 10 latach pracy Rajmund Rusiecki zdecydował się odejść z Generali Polska. Od 1 października odpowiedzialność za zarządzany przez niego obszar przejął prezes zarządu ubezpieczyciela, Roger Hodgkiss. Nadzór ten będzie sprawować do momentu zatrudnienia nowej osoby.

– Dziękuję bardzo Rajmundowi za zaangażowanie, rozwój ubezpieczeń na życie, pracę na rzecz Generali, a w ostatnim czasie również Concordii. Życzę mu sukcesów w dalszym rozwoju kariery oraz wszystkiego najlepszego w prywatnym życiu – powiedział  Roger Hodgkiss.

Rajmund Rusiecki posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie menedżerskie zdobyte na wielu stanowiskach kierowniczych w działach sprzedaży na rynku ubezpieczeń życiowych. Był związany z Grupą Generali w Polsce od września 2011 r. Od kwietnia 2014 r. pełnił funkcję członka zarządu odpowiedzialnego za sprzedaż w Generali Życie. Od listopada 2018 r. do lipca 2021 r. był również członkiem zarządu odpowiedzialnym za sprzedaż w przejętej przez ubezpieczyciela Concordii. A także członkiem rady nadzorczej Generali PTE. 1 lipca 2020 r. RN powołała Rajmunda Rusieckiego na członka zarządu spółki majątkowej Generali.

Bezpośrednio przed rozpoczęciem pracy w Generali był dyrektorem Departamentu Sprzedaży ubezpieczeń grupowych w Amplico Life (obecnie MetLife). Swoją karierę zawodową rozpoczął w 1995 roku w Grupie PZU jako agent ubezpieczeniowy, by dojść do stanowiska dyrektora Departamentu Sprzedaży Korporacyjnej.

Rajmund Rusiecki jest zaangażowany również w działania na rzecz samorządu ubezpieczeniowego. Uczestniczył w pracach Komisji ds. Ubezpieczeń na Życie w PIU oraz w Podkomisji ds. Dystrybucji. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Ubezpieczeń i Bankowości oraz studiów podyplomowych warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej.

Artur Makowiecki

news@gu.home.pl