Rankomat przechodzi na letni czas pracy

0
473

Porównywarka rankomat.pl przygotowała dla swoich pracowników nietypowy benefit. Od czerwca w piątki część firmy będzie kończyć pracę o godzinę wcześniej.

Tzw. letni czas pracy w rankomat.pl to propozycja kierowana do osób zatrudnionych w działach back office, niezwiązanych z bezpośrednią sprzedażą i obsługą klienta. Pracownicy w każdy piątek będą mogli skończyć swoją pracę już po 7 godzinach. W sumie daje to dodatkowy dzień wolnego od pracy w skali dwóch miesięcy.

– W Rankomat zawsze chcemy stawiać na nowoczesne rozwiązania, również w obszarze HR i work&life balance. Z elastycznego czasu pracy oraz możliwości pracy zdalnej korzysta już większość naszej firmy. Teraz dodatkowo wydłużymy pracownikom weekendy – komentuje Patrycja Narewska, HR business partner rankomat.pl. – Dzięki temu możemy stworzyć naszym pracownikom coraz lepsze warunki rozwoju i możliwość lepszego planowania zarówno pracy, jak i czasu wolnego.

Czas letni ma szansę zostać wprowadzony na stałe, jeśli dzięki temu nie ucierpi efektywność pracowników. Pandemia pokazała jednak, że zatrudnieni w porównywarce mimo warunków pracy zdalnej, nie mają problemów z osiąganiem skutecznych wyników. Dodatkowa godzina wolnego w tygodniu będzie normalnie wynagradzana przy miesięcznym rozliczeniu pensji.

Firma nie zapomina też o pracownikach na co dzień obsługujących klientów rankomat.pl. Ze względu na specyfikę pracy nie mogą oni skorzystać z letniego czasu, jednakże korzystają z innych benefitów. Każdego dnia mają do swojej dyspozycji 60 minut przerwy.

(AM, źródło: Rankomat)