Rażące niedbalstwo? W nowym AC All Risks nie szkodzi

0
497

Nasze nowe Auto Casco All Risks ma wszystko, co potrzeba, a nawet coś naprawdę szczególnego. Kupując polisę AC w TUZ Ubezpieczenia, klient zyskuje zestaw atrakcyjnych świadczeń i jest chroniony nawet w przypadku szkody powstałej w wyniku rażącego niedbalstwa.

Nie zapłacimy, bo ta szkoda to wynik rażącego niedbalstwa – takie wytłumaczenie słyszało już wielu klientów w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych. W TUZ Ubezpieczenia posiadacze nowego Auto Casco All Risks takiej odpowiedzi z pewnością nie usłyszą.

Czy ktoś z nas mógłby powiedzieć, że zawsze jest skoncentrowany i nie zdarza mu się zapomnienie czegoś, niedopilnowanie, niedbalstwo, a nawet, można by powiedzieć, rażące niedbalstwo? Myślę, że to może się przytrafić dosłownie każdemu człowiekowi. Każdy z nas czasem jest przecież zmęczony albo zamyślony, chory, niedysponowany lub po prostu smutny, a to są przecież stany, które mogą temu sprzyjać. Dlatego rozszerzyliśmy nasze ubezpieczenie i stworzyliśmy AC „od wszelkich ryzyk” uwzględniające właśnie tak zwane rażące niedbalstwo – mówi Marta Siennicka, kierownik Biura Ubezpieczeń Detalicznych w TUZ.
To duży, wyraźny i ważny czynnik wyróżniający nasze Auto Casco All Risks wśród dostępnych na rynku produktów. Ale ten produkt ma więcej zalet.

Auto Casco All Risks, które TUZ Ubezpieczenia oferuje w sprzedaży od początku kwietnia, obejmuje również między innymi szkody powstałe w wyniku przegryzienia instalacji elektrycznej przez zwierzęta, a także szkody powstałe w wyniku samoistnego otwarcia pokrywy silnika w czasie jazdy oraz szkody w wyniku samozapłonu.

TUZ złagodził wymagania dotyczące zabezpieczeń przeciwkradzieżowych pojazdu, a dla podróżujących poza granice Polski znacznie zwiększył limity na naprawę pojazdu w przypadku szkody powstałej poza granicami kraju.

Każdy kupujący w TUZ polisę AC All Risks może wybrać wariant ubezpieczenia. Nie wszyscy to wiedzą, klienci często pytają, więc warto zaznaczyć, że w TUZ dostępne są trzy warianty: „serwis”, „sieć naprawcza” albo „kosztorys” – mówi Dariusz Radaczyński, dyrektor Departamentu Likwidacji Szkód w TUZ Ubezpieczenia. – Osobiście rekomenduję skorzystanie z sieci naprawczej, ponieważ to pozwala klientom na zminimalizowanie formalności przy wysokiej jakości usług.

W wariancie „serwis” i „sieć partnerska” likwidacja odbywa się z użyciem części oryginalnych. TUZ podkreśla niektóre zalety:

  • koszt roboczogodziny liczony jest w miejscu naprawy, a nie według miejsca rejestracji pojazdu,
  • brak amortyzacji części w pojazdach do 15 lat,
  • szkoda całkowita wyliczana jest według wybranego wariantu przez klienta podczas podpisywania umowy ubezpieczenia.

Dodatkowo w wariancie „sieć naprawcza” klientowi przysługuje możliwość korzystania z samochodu zastępczego w przypadku uszkodzenia samochodu osobowego.

Ważne dla ubezpieczonych w TUZ są udogodnienia w zakresie świadczenia usług assistance: pojazd może być holowany spod domu i do miejsca wskazanego przez klienta (oczywiście w ramach limitu).

Wraz z ubezpieczeniem Auto Casco All Risks lub OC klient ma możliwość wykupienia bardzo atrakcyjnej usługi Auto Concierge i Assistance oraz ubezpieczenia Auto Szyb.

Piotr Zadrożny, prezes zarządu TUZ, podkreśla, że jego firma nie chce być dawcą taniego OC czy AC, lecz tworzyć produkty konkurencyjne, naprawdę odpowiadające potrzebom klientów, także potrzebom często nieuświadomionym, jak jest właśnie w przypadku nowego AC All Risks.

Myślę, że nasze AC All Risks idealnie wpisuje się w linię naszych ostatnich produktów – mówi Piotr Zadrożny. – Dorównać naszej Bezpiecznej Nauce, czyli ubezpieczeniu dla dzieci i młodzieży, najlepszemu szkolnemu ubezpieczeniu w rankingu „Gazety Ubezpieczeniowej”, czy Bezpiecznemu Rolnikowi i pakietowi ubezpieczeń dla rolników, a przede wszystkim zbliżyć się poziomem do Bezpiecznego Domu, czyli ubezpieczenia domu lub mieszkania, które już po miesiącu w sprzedaży stało się hitem rynku, nie będzie łatwo, ale autorzy naszego AC naprawdę się postarali i stworzyli produkt niezwykle konkurencyjny i bez wątpienia bardzo atrakcyjny dla klientów.

Polisę AC All Risks można kupić u agentów, przez Infolinię TUZ Ubezpieczenia lub korzystając z kalkulatora na stronie internetowej tuz.pl.