Rekord za rekordem i jeszcze raz rekord

0
4627

Kongresy Kadry Kierowniczej OVB należą do jednych z najbardziej energetycznych spotkań w branży finansowej i gromadzą z roku na rok coraz większą liczbę gości. W tym roku w hotelu Ossa, niedaleko Warszawy, w październikowym spotkaniu uczestniczyło blisko 1000 najlepszych menedżerów OVB z całej Polski, a także zarząd oraz najważniejszych 12 partnerów produktowych firmy.

W tym roku OVB ma szczególne powody do świętowania. W lipcu br. współpracownicy OVB wypracowali historyczny rekord sprzedaży polskiej spółki, o czym informowaliśmy już w naszym sierpniowym wydaniu. Jak się okazuje, to dopiero początek znakomitej passy OVB. Lipcowy rekord pobity został bowiem jeszcze dwukrotnie – we wrześniu, a następnie w październiku. Taki hattrick to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie w całej 27-letniej historii spółki. Kongres przebiegał więc w atmosferze świętowania tego niebywałego sukcesu.

Wyniki spółki skomentował gość specjalny Mario Freis, CEO OVB Holding: – Jestem pod ogromnym wrażeniem Waszej pracy, i to od wielu lat. Wysoką dynamikę wzrostu trudno jest wręcz porównać z innymi krajami. Serdecznie gratuluję w imieniu własnym i całego Holdingu i życzę dalszych fantastycznych wyników – mówił w swoim wystąpieniu.

Co wpływa na tak dynamiczny rozwój OVB Polska? Jak podkreślał prezes polskiej spółki Artur Kijonka, wzrost firmy związany jest z jej podstawową działalnością: – Od lat koncentrujemy się na zabezpieczeniu życia i zdrowia Polaków. Oczywiście rozszerzamy też ciągle ofertę o najciekawsze rozwiązania majątkowe, ale naszym DNA pozostaje niezmiennie oferta życiowa.

Jak mówił prezes Kijonka, sukcesy OVB to przede wszystkim zasługa ludzi – zgranego teamu i efektywnej pracy zespołowej. Dlatego spotkanie rozpoczęto od uhonorowania na scenie ok. 100 współpracowników z poszczególnych szczebli kariery, którzy w rekordowym miesiącu wrześniu osiągnęli najlepsze wyniki.

Bardzo ważne w rozwoju firmy jest też ciągłe podnoszenie kwalifikacji współpracowników. Artur Kijonka podkreślał wpływ na wynik spółki wprowadzonego z początkiem roku nowego systemu szkoleń – Karriere Campus.

Rekordziści muszą liczyć się jednak z tym, że nadchodzi czas, aby na podium ustąpić miejsca kolejnemu zwycięzcy. Tak więc w październiku statuetka za historycznie najlepsze wyniki na pozycji dyrektora krajowego powędrowała do Michała Szymków. W tym dniu odebrał on także inną prestiżową nagrodę, przyznawaną za wypracowanie 2 mln historycznych jednostek pracy w OVB Europa.W tej kategorii nagrody otrzymali także senior dyrektor krajowy Paweł Nowak, za 5 mln, oraz za 1 mln jednostek pracy – dyrektor krajowy Justyna Dyk i dyrektor krajowy Paweł Kiszka.

Najwyższym wyróżnieniem w ścieżce kariery jest nominacja na stanowisko dyrektora krajowego, którą odebrał Paweł Kiszka. Moment ten nagrodzony został przez zgromadzoną publiczność owacją na stojąco.

Podczas październikowego Kongresu świętowano również nominację Grzegorza Zielińskiego na stanowisko dyrektora regionalnego, a nominację na stanowisko dyrektora okręgu odebrali Agnieszka Boryczka, Aleksandra Nowak oraz Bartosz Górzyński, Sebastian Lisiak i Denis Viklinskiy. Ponadto, 23 osoby otrzymały nominacje na stanowisko kierownika okręgu, a 90 osób na stanowisko kierownika oddziału. Takie momenty świętują wszyscy współpracownicy, bo kolejne szczeble kariery w OVB osiągane są nie tylko dzięki indywidualnemu zaangażowaniu, ale przede wszystkim poprzez zespołową pracę.

Powody do radości mieli też pośrednicy finansowi OVB, którzy dzięki swoim wynikom zakwalifikowali się do udziału w wyjątkowym wydarzeniu, jakim jest Podróż OVB, która w tym roku wiedzie na Mauritius.

Rekordowe wyniki OVB Polska to dobre prognozy na wejście przedsiębiorstwa w nowy rok – 2020, który dla firmy będzie szczególnie wyjątkowy. OVB Holding świętować będzie bowiem jubileusz 50-lecia swojej działalności na rynkach europejskich.