Reso: Nowa umowa o współpracy z OSiR w Suwałkach

0
369

Reso Europa Service oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach zawarły nowe, kilkuletnie porozumienie, na mocy którego suwalska spółka w dalszym ciągu będzie sponsorem generalnym Miejskiego Święta Biegania.

Przez ostatnie 4 lata Reso było sponsorem generalnym Reso Suwałki 10,5 – Miejskiego Święta Biegania. Głównym celem organizatorów wydarzenia była popularyzacja i upowszechnianie biegania jako najprostszej formy aktywności ruchowej, integracja lokalnej społeczności, a także promocja miasta Suwałk.

– Wszystkie cele udało się zrealizować. Najbardziej cieszy nas integracyjny wymiar zawodów, w których biorą udział wszystkie grupy wiekowe – począwszy od dzieci w wieku przedszkolnym, skończywszy na seniorach – powiedział Bronisław Woźnialis, prezes zarządu Reso Europa Service

Po przeanalizowaniu preferencji  biegaczy OSiR w Suwałkach zdecydował, że w 2019 r. po raz ostatni odbędzie się ćwierćmaraton. W 2020 r. zastąpi go półmaraton. Reso zwiększy swoje zaangażowanie w organizację wydarzenia. Nowe warunki współpracy zostały udokumentowane 28 października poprzez podpisanie nowego porozumienia, które parafowali Waldemar Borysewicz, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach, oraz Bronisław Woźnialis.

– Przez 4 lata organizowaliśmy Reso Suwałki 10,5, więc rozpoczęliśmy ostrożnie od ćwierćmaratonu. Zdobyliśmy doświadczenie oraz partnerów. Przyciągnęliśmy biegaczy z kilkunastu krajów. Udało nam się zbudować fundamenty pod półmaraton – powiedział Waldemar Borysewicz, który jednocześnie dziękował za owocną współpracę Reso Europa Service.

O potrzebie zmiany formatu zawodów mówił Bronisław Woźnialis:

– Przejście na półmaraton było potrzebne. Zawody bardzo się rozwinęły, dotychczasowa trasa była już niewydolna. Reso Suwałki Półmaraton to będzie zupełnie inny bieg, na innej trasie. Dziś podpisaliśmy nowe porozumienie, które daje gwarancję na organizację trzech kolejnych edycji tego wydarzenia. Do 2022 roku włącznie podczas pierwszego lipcowego weekendu będziemy obchodzić w Suwałkach prawdziwe święto biegania – zakończył prezes.

(AM, źródło: Reso)

fot.: Reso