Reso: Ubezpieczenia turystyczne już wkrótce w ofercie

0
731

Od 1 października w ofercie Reso Europa Service (Reso) pojawi się ubezpieczenie podróży opracowane przez Balcia Insurance SE. Operatorem usług assistance będzie Europ Assistance Polska.

– Dziś (27 września – AM) obchodzimy Światowy Dzień Turystyki. To najlepszy moment, aby zapowiedzieć nasz nowy produkt, którego sprzedaż rozpoczniemy 1 października. Ubezpieczenie podróży jest odpowiedzią na potrzeby naszych klientów oraz rynku. Produkt będzie dostępny w bardzo ciekawym zakresie, m.in. z moto assistance oraz wysokimi limitami – powiedział Artur Stępień, dyrektor Balcia Insurance SE Oddział w Polsce.

W ramach nowego produktu będzie można skorzystać z ubezpieczenia kosztów leczenia (KL) i assistance, NNW, OC w życiu prywatnym, bagażu, sprzętu sportowego, moto assistance czy kosztów odstąpienia od umowy podróży albo przerwania podróży.

W NNW i KL ubezpieczenie obejmie zdarzenia powstałe po spożyciu alkoholu, a w OC w życiu prywatnym odpowiedzialność zostanie objęta limitem. Ponadto w zakresie NNW dostępne są dodatkowo koszty leczenia i rehabilitacji na terenie Polski, jako kontynuacja leczenia wypadku, który miał miejsce w podróży.

W zakresie podstawowym Balcia zapewni klientom zwrot kosztów leczenia zaostrzenia choroby przewlekłej do 10% sumy ubezpieczenia, z możliwością zwiększenia limitu do 100% SU. Ochrona ubezpieczeniowa obejmie terytorium Europy lub całego świata.

Zakres umowy będzie można rozszerzyć o wypadki ubezpieczeniowe związane z wykonywaniem pracy fizycznej, zaostrzeniem choroby przewlekłej, amatorskim uprawianiem narciarstwa albo snowboardingu, uprawianiem sportów niebezpiecznych czy wyczynowym uprawianiem sportów.

– Coraz więcej osób podróżuje, w dodatku robią to coraz częściej. Chętniej decydują się na wyjazdy indywidualne. Ten trend jest widoczny na całym świecie. W ciągu ostatnich 10 lat liczba osób wyjeżdżających podczas urlopu za granicę wzrosła dwukrotnie, a szacunki wskazują, że nadal będzie rosła. Zdecydowana większość podróżujących nabywa polisę turystyczną. To duża grupa świadomych oraz wymagających klientów. I właśnie do nich kierujemy nasze ubezpieczenie podróży – powiedział Bronisław Woźnialis, prezes zarządu Reso.

Posiadacze ubezpieczenia podróży Balcia mogą liczyć na zwrot kosztów poszukiwania i ratownictwa do 100 tys. zł. Ponadto mają możliwość przedłużyć okres ubezpieczenia w nagłych przypadkach do 72 godzin bez dodatkowej składki.

Umowę może zawrzeć osoba fizyczna, przedsiębiorca lub inna jednostka organizacyjna. Umowa może dotyczyć jednej osoby lub większej ilości osób jako ubezpieczenie grupowe. Balcia umożliwia również ubezpieczenie wielokrotnych podróży na jednej polisie.

Operatorem usług assistance w nowej polisie turystycznej będzie Europ Assistance Polska.

– Cieszymy się, że możemy wspierać klientów w zakresie assistance podróżnego. Z roku na rok obserwujemy coraz większe zainteresowanie polisami ubezpieczenia turystycznego. Przybywa też osób, które korzystają ze świadczeń assistance. Ubezpieczenie podróżne jest szczególnie przydatne w okresie urlopowym lub dla osób, które dużo podróżują na co dzień. Pakiet usług assistance został przygotowany w taki sposób, aby zagwarantować  klientom pomoc w wielu nieprzewidzianych sytuacjach, które mogą mieć miejsce podczas podróży – powiedziała Urszula Szwarc, zastępca dyrektora Departamentu Sprzedaży Europ Assistance Polska.

(AM, źródło: Reso)