Ruszyła pracownia rezonansu magnetycznego PZU Zdrowie w Toruniu

0
383

W listopadzie PZU Zdrowie uruchomił pracownię rezonansu magnetycznego w Toruniu. To pierwsza własna placówka operatora medycznego w tym mieście, gdzie współpracuje on także z 30 placówkami partnerskimi.

– Na proces dbania o zdrowie składa się wiele etapów. Jednym z pierwszych – i przy tym kluczowym – jest diagnostyka, która pozwala lekarzowi ustalić, jakie kroki leczenia podjąć, aby pomóc pacjentowi. Właśnie dlatego chcemy rozwijać się również w tym obszarze medycyny. To już piąta pracownia, którą w tym roku oddajemy w ręce pacjentów. Dzięki temu infrastruktura PZU Zdrowie Diagnostyka Obrazowa jest największą tego rodzaju siecią diagnostyczną w Polsce – mówi Andrzej Jaworski, prezes zarządu PZU Zdrowie.

Toruńska pracownia została wyposażona w aparat rezonansu magnetycznego 1,5 T. Umożliwia on wykonanie angiografii głowy, cholangiografii oraz badania MRI.

Operator medyczny rozwija sieć diagnostyczną od 2019 roku, kiedy przejęło 100% udziałów w Grupie TOMMA, za pośrednictwem której realizowane są obecne inwestycje. Pracownie przeszły rebranding i działają pod marką PZU Zdrowie Diagnostyka Obrazowa, która w 2023 roku rozszerzyła się o 5 nowych placówek: w Białymstoku, Krakowie, Gdańsku, Poznaniu i Toruniu. Obecnie PZU Zdrowie ma w swojej infrastrukturze 43 pracownie diagnostyki obrazowej, zlokalizowane w 32 miastach.

(AM, źródło: PZU Zdrowie)