Rynek ubezpieczeń: Kwestie ubezpieczeniowe na wokandzie Sądu Najwyższego

0
881

Końcówka października stała pod znakiem szeregu rozstrzygnięć Sądu Najwyższego w sprawach mniej lub bardziej związanych z ubezpieczeniami. Także w sprawach z zamierzchłej przeszłości, o których niemal cała branża zdążyła już zapomnieć.

Ważna nie tylko prawda, ale i sposób jej podania

Emocje towarzyszące uchwale Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych SN były tak duże, że uwadze analityków rynku niemal umknęło inne rozstrzygnięcie IKNiSP, wydane krótko później. A szkoda, gdyż przekazanie przez Izbę sprawy do ponownego rozpatrzenia wskutek skargi nadzwyczajnej Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) zasługiwało ze wszech miar na uwagę. W swojej decyzji SN zauważył bowiem, że w materiałach reklamowych dotyczących polis z UFK znaczenie ma nie tylko prawdziwość zamieszczonych informacji, ale również sposób ich podania.

Dobre praktyki na Kongresie Brokerów

Wśród pozostałych wydarzeń na uwagę zasługiwało też ogłoszenie hasła przewodniego przyszłorocznego Kongresu Brokerów. Decyzją organizatorów, motywem przewodnim będą dobre praktyki w segmencie brokerskim. Taka decyzja jest naturalną konsekwencją tego, co działo się na ostatnim Kongresie. Warto też wspomnieć o najnowszej nominacji do zarządu PZU SA. Decyzją rady nadzorczej spółki od kilku dni w tym organie zasiada Aleksandra Agatowska, pełniąca jednocześnie funkcję członka członkini zarządu PZU Życie.

Cały artykuł ukazał się w „Gazecie Ubezpieczeniowej” nr 45 z datą wydawniczą 4 listopada.

Artur Makowiecki

news@gu.home.pl