Ryzyko Covid-19 w ofertach ochronnych dla firm

0
234

Ubezpieczenia turystyczne, majątkowe, cybernetyczne, OC zawodowe – coraz więcej ofert ubezpieczycieli uwzględnia ryzyka związane z Covid-19. Szczególnie jest to widoczne w pakietach skierowanych do firm – zauważa „Puls Biznesu”.

Łukasz Zoń, prezes Stowarzyszenia Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych zauważa, że o ile jeszcze niedawno pandemia stanowiła jedno z wyłączeń w polisach turystycznych, to obecnie coraz więcej zakładów uwzględnia to ryzyko w swoich ofertach podróżnych, aczkolwiek w różnym zakresie. Michał Grabowski, dyrektor generalny Operon Ubezpieczenia, wskazuje, że Allianz w swoich pakietach podróżnych chroni na wypadek rezygnacji z wyjazdu z powodu kwarantanny, której ubezpieczony musi poddać się w Polsce, zaś Generali pokrywa koszty przedłużonego pobytu za granicą z powodu kwarantanny po pozytywnym wyniku testu na Covid-19.

„PB” wskazuje, że na rynku pojawił się też szereg nietypowych ubezpieczeń, takich jak np. wprowadzone przez AXA rozszerzenie OC zawodowej księgowych i osób wykonujących obsługę płac o odpowiedzialność z tytułu błędów zawodowych popełnionych przy wnioskowaniu o pomoc publiczną w związku z pandemią, a także przy jej monitorowaniu, wykorzystaniu i rozliczaniu. Na zmiany w ofercie firmowej zdecydowała się też Warta, modyfikując ofertę dla MŚP o m.in. upowszechnienie formuły all risk w ubezpieczeniu mienia oraz objęciu ochroną majątku „misiów” w związku ze zwiększoną mobilnością prowadzonych działalności. Z kolei Arkadiusz Wiśniewski, członek zarządu Generali wyjaśnia, że w jego firmie zdecydowano, iż podmioty z sektora MŚP, które ubezpieczyły stacjonarny sprzęt elektroniczny i przekazały go pracownikom do pracy zdalnej, cały czas zachowują jego ochronę. Inną nowością było wprowadzenie w ramach klauzuli OC „Ubezpieczenie szkód spowodowanych przeniesieniem chorób zakaźnych i zakażeń” opcji rozszerzenia o ryzyko Covid-19. Natomiast PZU rozszerzył pakiet dla MŚP o polisy cyber .

Więcej:
„Puls Biznesu” z 3 września, Sylwia Wedziuk „Poznaj zmiany w polisach dotyczące Covid-19”:
https://www.pb.pl/poznaj-zmiany-w-polisach…

(AM, źródło: „Puls Biznesu”)