MetLife daje 25 mln USD na walkę z koronawirusem

0
403

Fundacja MetLife przekazała 25 milionów USD na pomoc w walce koronawirusem i wsparcie dla społeczności dotkniętych pandemią. Środki wyasygnowane przez fundację zostały rozdzielone między wszystkie regiony, w których MetLife jest obecny, i są przeznaczone zarówno na krótkoterminowe, jak i długoterminowe działania zwalczające pandemię i jej skutki.

Pierwsze świadczenia trafiły do osób pilnie potrzebujących pomocy w zakresie opieki zdrowotnej, opieki nad dziećmi oraz bezpośredniego wsparcia finansowego. W Polsce Fundacja MetLife przekazała środki na Fundusz Interwencyjny Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który powstał, aby pomagać szpitalom i placówkom medycznym ratować życie i zdrowie osób zakażonych koronawirusem. Od wybuchu pandemii w Polsce WOŚP kupuje i dostarcza do nich sprzęt medyczny oraz urządzenia i środki ochronne.

– W ramach walki z koronawirusem kupiliśmy między innymi 200 łóżek przeznaczonych na stanowiska intensywnej opieki medycznej, 34 respiratory (w tym 10 transportowych), 2,6 miliona trójwarstwowych maseczek chirurgicznych. Nie udałoby się to, gdyby nie zaangażowanie firm takich jak MetLife i prywatnych osób, które w czasie pandemii postanowiły wesprzeć nasze działania. Dla szpitali i domów pomocy społecznej, które wsparliśmy, ważne były nie tylko wymierne zakupy, ale też poczucie, że w tym trudnym czasie nie zostały same, ale mogły liczyć na całe społeczeństwo – podkreśla Anna Jadwiga Orzech, rzeczniczka prasowa Fundacji WOŚP.

– Naszym głównym zadaniem jest zapewnianie ludziom wsparcia i ochrony. To podstawa działalności każdej firmy ubezpieczeniowej. Cieszymy się, że dzięki zaangażowaniu Fundacji MetLife mogliśmy poszerzyć zakres naszej pomocy i przyłączyć się do tak wspaniałej inicjatywy jak Fundusz Interwencyjny Fundacji WOŚP – powiedziała Aneta Świercz-Grądkowska, dyrektor Departamentu Marketingu i Komunikacji MetLife.

MetLife wsparł również Powiślańską Fundację Społeczną, przekazując środki na pomoc rodzinom, które z powodu pandemii znalazły się w bardzo trudnej sytuacji finansowej.

(AM, źródło: MetLife)