Saltus Ubezpieczenia o nietypowych elementach ubezpieczenia nieruchomości

0
496

Podstawowy zakres ochrony ubezpieczenia nieruchomości obejmuje najczęściej konstrukcje budowlane, takie jak mury, ściany i fundamenty, a także wyposażenie wnętrz, w tym sprzęt AGD i meble. To jednak nie koniec możliwości.

– Ubezpieczając mieszkanie lub dom, często zapominamy o sytuacjach, które nie są powiązane z kradzieżą, zalaniem czy pożarem, a również mogą nas narazić na duże straty. Takich przykładów jest mnóstwo, np. uszkodzenie sprzętu służbowego czy popularnych teraz paneli fotowoltaicznych lub zniszczenie roślin ogrodowych wskutek ataku szkodników bądź wichury. Staramy się przypominać naszym klientom o dodatkowych możliwościach, zwłaszcza że są one często nietypowe i mogą wydawać się nieoczywiste – mówi Agnieszka Dudek, Regionalna Kierowniczka Sprzedaży Saltus Ubezpieczenia.

Ekspertka podaje 3 mniej znane przykłady rozszerzeń ubezpieczenia mieszkania, o które można uzupełnić polisę.

  1. Ubezpieczenie wyłudzenia gotówki – obejmuje podstępne i bezprawne przywłaszczenie gotówki przez osobę trzecią (gdy ubezpieczony wypłaci pieniądze z konta i przekaże oszustom). Jest skierowane przede wszystkim do osób powyżej 65. roku życia, ponieważ seniorzy stanowią częsty cel oszustw finansowych. W przypadku wystąpienia takiego zdarzenia posiadacz polisy ma prawo do odszkodowania odpowiadającego wartości utraconych środków
  2. Ubezpieczenie utraty kluczy – jego przedmiotem jest utrata kluczy do ubezpieczonego domu jednorodzinnego lub mieszkania. Ochrona obejmuje zarówno klucze fizyczne, jak i elektroniczne (np. karty magnetyczne, breloki). Ubezpieczyciel może pokryć koszty wymiany zamków i klamek, zarówno zakupu nowych, jak i usługi ślusarskich. – Jeżeli ubezpieczony dodatkowo posiada pakiet home assistance, towarzystwo ubezpieczeniowe może wziąć na siebie także obowiązek zamówienia wizyty ślusarza – dodaje Agnieszka Dudek.
  3. Ubezpieczenie drobnego sprzętu medycznego – przed zakupem polisy warto dowiedzieć się, co dane towarzystwo rozumie przez to pojęcie. Niektóre zakłady pozwalają na objęcie ochroną drobnego sprzętu medycznego, takiego jak pompy insulinowe, aparaty słuchowe, ciśnieniomierze, glukometry, pulsoksymetry czy termometry elektroniczne.

(AM, źródło: Brandscope)