Saltus Ubezpieczenia o utrzymującej się popularności telemedycyny

0
543

Z danych Saltus Ubezpieczenia wynika, że teleporady nadal stanowią 30,8% wszystkich wykonywanych konsultacji lekarskich. Zakład zwraca uwagę, że konsultacje telefoniczne u ubezpieczycieli coraz częściej można umawiać samodzielnie i w językach obcych.

– Polacy przekonali się, że niektóre dolegliwości lekarze są w stanie leczyć skutecznie polegając jedynie na rozmowie z pacjentem, w razie potrzeby posiłkując się przesłanymi cyfrowo wynikami badań. To wygodne nie tylko z punktu widzenia badanych, ale także lekarzy, których praca przebiega dzięki temu sprawniej. Niestety NFZ mocno ograniczył dostępność teleporad, dlatego Polacy coraz częściej decydują się na prywatne konsultacje. Skłania to rynek ubezpieczeń do nieustannego rozwijania tych świadczeń – stwierdza Xenia Kruszewska, dyrektor Działu Ubezpieczeń Zdrowotnych Saltus Ubezpieczenia.

5 NAJCZĘŚCIEJ ZAMAWIANYCH TELEKONSULTACJI SPECJALISTYCZNYCH
GINEKOLOG26%
ENDOKRYNOLOG14%
ORTOPEDA10%
DERMATOLOG8%
ALERGOLOG6%
źródło: dane Saltus Ubezpieczenia

Saltus Ubezpieczenia zwraca uwagę, że telemedycyna w ostatnich latach wyrosła na jeden z najistotniejszych elementów ubezpieczeń zdrowotnych w Polsce, z których jak podaje Polska Izba Ubezpieczeń, korzysta już ponad 3,8 mln Polaków. Wcześniej telekonsultacje były jedynie dodatkiem, urozmaicającym ofertę. Teraz to podstawa, dlatego usługi te są cały czas rozszerzane. Przede wszystkim coraz więcej ubezpieczycieli umożliwia samodzielne umawianie połączenia z lekarzem. Co więcej, telekonsultacje są cennym narzędziem pomocy dla obcokrajowców mieszkających w Polsce, ponieważ są co do zasady dostępne co najmniej w języku angielskim, a coraz częściej też ukraińskim czy rosyjskim.

(AM, źródło: Brandscope)