Saltus Ubezpieczenia szykuje organizację szczepień firmowych na Covid-19

0
727

Narodowy Program Szczepień przeciw Covid-19 przewiduje możliwość bezpłatnej organizacji mobilnych punktów szczepień w siedzibie przedsiębiorcy dla pracowników i ich bliskich. Dlatego Saltus Ubezpieczenia zaczął już zbierać chętnych do organizacji szczepień w firmach.

– Choć powszechne zapisy na szczepienia jeszcze nie ruszyły, to nasi ubezpieczeni mogą już zgłaszać chęć przygotowania punktu u siebie w firmie. Podobnie jak szczepienia w ramach NFZ, są one bezpłatne. Także organizacja punktu nie wiąże się z żadną opłatą. Co więcej, będą z nich mogły skorzystać też rodziny i partnerzy pracowników – mówi Xenia Kruszewska, dyrektor Działu Ubezpieczeń Zdrowotnych Saltus Ubezpieczenia.

Zainteresowani tym rozwiązaniem muszą zgłosić się do Saltus Ubezpieczenia i podać liczbę osób, która chce się w ten sposób zaszczepić. Resztą zajmą się już partnerzy medyczni Saltus Ubezpieczenia (m.in. Polmed), którzy przygotują punkt i zaszczepią wszystkich chętnych.

27 grudnia ruszyły szczepienia przeciw Covid-19 w całej Polsce. Powszechna rejestracja zacznie się 15 stycznia, a cały proces będzie podzielony na etapy. Najpierw szczepionkę otrzymają seniorzy (60+), pensjonariusze DPS, ZOL i innych miejsc pielęgnacyjno-opiekuńczych, a także służby mundurowe i nauczyciele. W kolejnych dwóch etapach zostaną zaszczepieni pozostali chętni. Szczepienia poszczególnych grup wiekowych w firmach będą się odbywały zgodnie z etapami określonymi w NPS przeciw Covid-19.

(AM, źródło: Brandscope)