Siedziba VIG spełnia standardy UE w zakresie zrównoważonego rozwoju

0
227

Vienna Insurance Group i Wiener Städtische Versicherung otrzymały certyfikat zgodności z taksonomią UE od Austriackiej Rady Budownictwa Zrównoważonego (ÖGNI) dla wiedeńskiego budynku Ringturm. Obiekt przy Schottenring 30 to siedziba obu firm.

Wysoki na 73 metry biurowiec położony jest nad Kanałem Dunajskim i został otwarty w 1955 roku. Otrzymanie certyfikatu przez ÖGNI potwierdza, że spełnia on wymogi obowiązującego od 2021 r. rozporządzenia UE w sprawie taksonomii, dzięki znaczącemu wkładowi w cel środowiskowy polegający na łagodzeniu zmian klimatycznych. Certyfikat został przyznany podczas targów nieruchomości EXPO Real w Monachium.

– Certyfikat dla Ringturm jest niezwykły. Pokazuje, że nawet powojenne budynki biurowe wybudowane w latach pięćdziesiątych XX wieku mogą spełniać wymogi taksonomii UE, jeśli będą dobrze zarządzane i energooszczędne. W ramach naszego programu zrównoważonego rozwoju VIG 25 postawiliśmy sobie za cel uczynienie naszych biur neutralnymi klimatycznie do 2030 roku. Zgodność naszej wspólnej siedziby z taksonomią stanowi ważny sygnał w tym zakresie – powiedział Hartwig Loger, CEO VIG.

(AM, źródło: VIG)