Skyblu określi lokalne ryzyka klimatyczne dla ubezpieczenia nieruchomości

0
526

Polski insurtech Skyblu.ai opracował nowe rozwiązanie dla ubezpieczycieli oferujących ochronę nieruchomości. Firma ma dla nich pełen zestaw danych określających ryzyka klimatyczne występujące w danej lokalizacji. Usługa została opracowana z myślą o rynku francuskim, ale insurtech chce ją wkrótce zaoferować w Polsce i Hiszpanii – informuje cashless.pl.

Serwis tłumaczy, że Skyblu.ai specjalizuje się w dostarczaniu ubezpieczycielom danych umożliwiających daleko posuniętą personalizację składek na podstawie adresu zamieszkania. Wykorzystuje do tego np. zdjęcia lotnicze czy numeryczny model terenu oraz algorytmy sztucznej inteligencji do przekazania dokładnych informacji o cechach opisujących dany adres. Do tej pory partnerzy insurtechu korzystali z jego technologii wskazywania miejsc, gdzie może dojść do powodzi błyskawicznych. Obecnie jego nowe narzędzie jest testowane przez dwóch francuskich ubezpieczycieli.

Więcej:

cashless.pl z 22 lipca, Ida Krzemińska-Albrycht „Polski insurtech Skyblu.ai sprawdzi, jakie jest ryzyko powodzi, gradu, pożaru, porywów wiatru i osuwisk pod danym adresem”

(AM, źródło: cashless.pl)