Sławomir Łopalewski odchodzi ze stanowiska prezesa PKO Ubezpieczenia

0
1092

Sławomir Łopalewski, który przez 12 lat pełnił funkcję prezesa zarządu spółek majątkowej i życiowej PKO Ubezpieczenia, złożył rezygnację ze swojego stanowiska. Spółkami będzie kierował do 31 sierpnia.

Jan Emeryk Rościszewski, wiceprezes kierujący pracami zarządu PKO Banku Polskiego, podziękował Sławomirowi Łopalewskiemu za długoletnie kierowanie spółkami ubezpieczeniowymi oraz wyniki finansowe osiągane przez nie w ostatnich latach.

We wpisie na portalu LinkedIn Sławomir Łopalewski napisał, że ponad 13 lat pracy w firmie ubezpieczeniowej było dla niego „wyjątkowym i ważnym czasem”. Podkreślił, że zespół PKO Ubezpieczenia był dla niego zawsze najważniejszy. „Stworzyliśmy wyjątkową organizację opartą na wartościach oraz wyjątkową atmosferę. Wierzę, że będziecie dalej dbać o tę tradycję. (…) Stworzyliśmy spółkę majątkową, wdrożyliśmy linię ubezpieczeń komunikacyjnych, a teraz rozwijamy ofertę nowoczesnych ubezpieczeń samodzielnych w banku. Spółki generują realne zyski, czego najlepszym przykładem jest rekordowe 100 mln zł, które osiągnęliśmy w ubiegłym roku”.

„Cieszę się, że nad tym wszystkim mogliśmy pracować z dużą determinacją i zaangażowaniem wspaniałego Zespołu pracowników PKO Ubezpieczenia” – napisał Sławomir Łopalewski.

Obecnie PKO Ubezpieczenia wspólnie z PKO BP będzie kontynuować swoją kluczową inicjatywę Nowej Prędkości Ubezpieczeń. Celem przedsięwzięcia jest wprowadzenie nowej linii ubezpieczeń, tych, które Polacy kupują najczęściej – komunikacyjnych, mieszkaniowych, turystycznych, na życie czy zdrowotnych. W ciągu najbliższych pięciu lat planowany jest wzrost przypisu składki w tym segmencie o około 1,5 mld zł oraz istotny wzrost liczby klientów banku posiadających takie ubezpieczenia.

Sławomir Łopalewski jest absolwentem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz IESE Business School University of Navarra/AMP. Studiował także na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Ukończył kursy zarządzania na Harvard Business School i Kellogg School of Management w USA.

Od 2008 r. związany z PKO Życie TU (dawne Nordea Polska TUnŻ) – początkowo jako doradca zarządu, następnie jako członek zarządu odpowiedzialny za sprzedaż. W 2010 r. objął stanowisko prezesa zarządu spółki życiowej. Od momentu powołania drugiej spółki (10 marca 2015 r.) pełni też funkcję prezesa PKO TU. Posiada również wieloletnie doświadczenie w pracy w renomowanych firmach konsultingowych. Pracował m.in. w Cap Gemini Ernst & Young, a także w Deloitte Advisory, gdzie jako menedżer zajmował się doradztwem strategicznym dla firm z sektora finansowego.

Jan Emeryk Rościszewski

Artur Makowiecki

news@gu.home.pl