Srebrny Listek CSR

0
408

W praktycznie wszystkich krajach europejskich branża assistance samochodowego stopniowo wraca do normalności. Dotyczy to także usług dodatkowych, takich jak wynajem samochodów zastępczych, transport, hotele, serwisy – wynika z cotygodniowego raportu o stanie usług assistance samochodowego i zapewnienia mobilności w całej Europie, przygotowanego przez Starter24 na podstawie danych pochodzących z sieci ARC Europe Group.

Raport pokazuje, że w Europie nadal jest odczuwalny spadek wolumenu spraw/zdarzeń assistance, choć ze względu na większy ruch na drogach nie jest on tak głęboki jak np. jeszcze miesiąc temu. W krajach takich jak Austria, Włochy czy Chorwacja odnotowywany jest nawet wzrost liczby spraw w stosunku do pierwotnych założeń, co jest odzwierciedleniem procesu odmrażania gospodarek w tych państwach.

Autorzy raportu wskazują, że obecnie nie ma żadnych problemów z usługami podstawowymi (kontakt z call center, naprawa na drodze i holowanie). W wybranych krajach występują częściowe ograniczenia w zakresie usług dodatkowych. Dotyczy to jednak w większości usług hotelowych. Wynajem samochodów zastępczych czy usług taxi są dostępne. Stopniowo wznawiane są też holowania międzygraniczne (tzw. cross-border).

– W Polsce stopniowo wyhamowuje spadek liczby zdarzeń assistance (średnio w maju około -35%). Liczymy, że spadki te będą się stopniowo ograniczane – komentuje Mateusz Bogucewicz, dyrektor techniczny Starter24. – Branża działa normalnie, nie ma żadnych problemów z dostępnością usług car assistance – dodaje.

(AM, źródło: Starter24)