Ergo Hestia ze Srebrnym Listkiem CSR

0
718

Ergo Hestia otrzymała Srebrny Listek CSR – nagrodę przyznawaną przez tygodnik „Polityka” we współpracy z Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz firmą Deloitte.  

– Srebrny Listek CSR dla Ergo Hestii to dla nas potwierdzenie, że nasze praktyki, systemy zarządzania oraz działania w zakresie odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju są prawidłowo realizowane, zgodnie z normami i standardami, np. ISO 26000. Ponadto jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasza inicjatywa IoT (Internet Rzeczy) została wyróżniona i wskazana jako inspiracja dla innych firm w zakresie ochrony środowiska. To motywuje nas, by jeszcze bardziej rozwijać i wspierać inicjatywy proklimatyczne – mówi dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju Ergo Hestii Mario Zamarripa.

Ergo Hestia została odznaczona Srebrnym Listkiem po raz pierwszy, choć już wcześniej była wyróżniana w tym konkursie. Przyznanie nagród jest poprzedzone analizami ekspertów. Pod ich lupę trafia kilka obszarów: ład korporacyjny, prawa człowieka, postawy wobec pracowników, ochrona środowiska, dbałość o klienta, uczciwość biznesowa i zaangażowanie społeczne. Listkom CSR towarzyszy przegląd inicjatyw wspierających realizację 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDGs). W tej edycji poproszono firmy o podzielenie się dobrymi praktykami, które odnoszą się konkretnie do Celu 13, czyli działania w dziedzinie klimatu i ochrony środowiska naturalnego.

(AM, źródło: Ergo Hestia)