Stabilność InterRisk daje agentom bezpieczeństwo

0
960

26 lat obecności na polskim rynku, ponad miliard zebranych składek rocznie, licencja na 17 grup produktowych i wskaźnik wypłacalności 205% to tylko niektóre wyróżniki towarzystwa ubezpieczeniowego InterRisk. Ubezpieczyciel należy do Vienna Insurance Group, lidera w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, który operuje w 25 krajach, a w wielu z nich znajduje się w ścisłej czołówce pod względem przypisu.

Koncern VIG znany jest z konserwatywnej polityki inwestycyjnej i reasekuracyjnej, która ma zapewnić bezpieczeństwo aktywów. Jest notowany na giełdzie w Wiedniu i posiada ocenę ratingową A+. Działa w 25 krajach pod różnymi markami, stawiając na różnorodność i poszanowanie lokalnych uwarunkowań. Jest największą grupą ubezpieczeniową w Austrii, Czechach, Słowacji, Rumunii, Macedonii, Litwie, Łotwie i Estonii oraz Bułgarii. Znajduje się też w pierwszej piątce największych grup ubezpieczeniowych w Polsce, Mołdawii, na Ukrainie, w Chorwacji, Bośni i Hercegowinie, Serbii, Albanii, Gruzji i na Węgrzech. – Należymy do bardzo dużej, zróżnicowanej rodziny ponad 200 towarzystw ubezpieczeniowych w całej Europie Środkowo-Wschodniej – mówi Piotr Narloch, prezes InterRisk. – To daje nam z jednej strony dostęp do potężnego know-how oraz globalnej perspektywy na bieżące wyzwania ubezpieczeniowe, ale pozwala też zachować zrozumienie dla lokalnych uwarunkowań.

W Polsce mamy podpisane bezpośrednie umowy z mniej więcej 4 tysiącami agentów i 45 tys. OFWCA – mówi Mariusz Krzyszczak, dyrektor Departamentu Rozwoju Sprzedaży i Nowych Technologii. – Najczęściej agenci wiążą się z nami na lata, ceniąc sobie stabilne zasady współpracy, mocną pozycję rynkową i bogatą ofertę produktową. Naszymi ważnymi partnerami są również duże agencje sieciowe, brokerzy ubezpieczeniowi oraz banki. Jesteśmy otwarci na nowe kanały sprzedaży, jednak w naszej strategii to agent i broker zajmują szczególnie istotne miejsce – podkreśla Mariusz Krzyszczak.

InterRisk posiada 21 terenowych jednostek, w tym 19 oddziałów i 2 przedstawicielstwa generalne. – Jesteśmy obecni we wszystkich miastach wojewódzkich i w kilku miastach powiatowych, które są dla nas istotnymi ośrodkami biznesu. To nasz ogromny atut, ponieważ dzięki temu jesteśmy blisko agentów, brokerów oraz klientów – wyjaśnia Mariusz Krzyszczak. – Wielu dyrektorów jest z nami ponad 10 lat, a rekordzista Jan Grzela, dyrektor Oddziału InterRisk w Bydgoszczy, już ponad 20.

Polski rynek ubezpieczeniowy zmienia się w ostatnich latach bardzo dynamicznie. Jest to spowodowane przez szereg zjawisk: wciąż zmieniający się reżim regulacyjny, konsolidację zarówno po stronie ubezpieczycieli, jak i pośredników, dużą fluktuację cen ubezpieczeń oraz rewolucję technologiczną. – Pośrednikom coraz trudniej w sposób stabilny prowadzić swoje lokalne biznesy, dlatego tym bardziej doceniają takich partnerów jak InterRisk – podsumowuje Piotr Narloch. – Agenci nie chcą być zaskakiwani, ponieważ i tak wszystko wokół bardzo szybko się zmienia. Naszym atutem jest też mocna pozycja koncernu VIG w regionie od prawie 200 lat. Nie pojawiliśmy się wczoraj i nie znikniemy jutro, a teraz to bardzo istotny argument w niestałym świecie.

ZDANIEM AGENTÓW

Stabilne TU z bardzo dobrą likwidacją szkód, klienci zadowoleni z wypłaconych odszkodowań.

Paweł Chrobak
Assiduus

InterRisk to stabilność i zaufanie na co dzień.

Izabela Hinc
Pośrednictwo Finansowo Ubezpieczeniowe Marek i Izabela Hinc