Start-up Grzegorza Krychowiaka ubezpieczy trenerów personalnych w TU Europa

0
898

Start-up technologiczny Podioom – twórca aplikacji mobilnych PODIOOM PRO dla trenerów personalnych i PODIOOM dla osób zainteresowanych ćwiczeniem z profesjonalnym trenerem – nawiązuje współpracę z firmą ubezpieczeniową TU Europa. Podioom i TU Europa wdrażają nowy produkt ubezpieczeniowy w postaci ubezpieczenia OC dla trenerów personalnych. Ubezpieczenie jest częścią aplikacji mobilnej PODIOOM PRO dla trenerów.

Globalne spowolnienie i obecny kryzys gospodarczy mocno uderzyły w polską gospodarkę, powodując drastyczny spadek lub brak przychodów w wielu branżach. Dotyczy to również rynku fitness – czasowe zamknięcie siłowni, nawet tych outdoorowych, niemal całkowicie pozbawiło możliwości zarobku liczącą obecnie w Polsce kilkadziesiąt tysięcy osób grupę trenerów personalnych. Z odpowiedzią na ich problemy przychodzi Podioom, które stawia na innowacyjne podejście na styku technologii oraz ubezpieczeń i wprowadza do swojej aplikacji ubezpieczenie OC przygotowane przez towarzystwo ubezpieczeniowe TU Europa, a także nową funkcjonalność – treningi wideo.

Obserwujemy sytuację na bieżąco i chcąc pomóc trenerom personalnym przetrwać ten ciężki okres, podjęliśmy natychmiastową decyzję o wprowadzeniu do aplikacji funkcji treningów wideo. Dzięki temu trener i ćwiczący mogą się spotkać online i wspólnie przeprowadzić trening za pomocą wideokonferencji, nie wychodząc z domu. Prawdziwą nowością jest przeznaczone dla trenerów personalnych ubezpieczenie OC, które zabezpiecza trenera i podopiecznego przed potencjalnymi zdarzeniami związanymi z całym procesem treningu – tłumaczy Bartłomiej Świercz, prezes zarządu i współtwórca Podioom.

– Europa jest inna niż cały rynek, bo my się określamy jako pasjonaci ubezpieczeń. Oferujemy wiele produktów ubezpieczeniowych dla branży sportowej i decyzja o współpracy z Podioom była naturalna – dodaje Marat Nevretdinov, prezes zarządu TU Europa.

Grzegorz Krychowiak zwrócił uwagę, że nie można zamykać się za drzwiami i należy dbać o swoje zdrowie poprzez aktywność fizyczną. Stąd tak ważna jest gwarancja kontaktu z profesjonalnym trenerem, który wprowadzi nas w trening i świat sportu. Ubezpieczenie OC powinno być niezbędnym elementem każdego profesjonalnego trenera.

Trenerzy będą mogli zawierać umowy ubezpieczenia OC bezpośrednio przez aplikację PODIOOM PRO już od poniedziałku 7 września 2020. Sprawi to, że ich klienci będą również objęci ochroną podczas treningów, niezależnie od tego, czy odbywają się one w siłowni, w domu, czy na świeżym powietrzu. To pierwsze tego typu rozwiązanie na polskim rynku, dostępne w nowoczesnym modelu miesięcznej subskrypcji. Firma Podioom wychodzi naprzeciw środowisku trenerów personalnych w jakże trudnym okresie kryzysu gospodarczego i oferuje pełny dostęp do aplikacji PODIOOM PRO wraz z ubezpieczeniem OC za 24,60 zł miesięczne.

W tym projekcie TU Europa łączy swoje dwie specjalizacje – ofertę dla sportowców z innowacyjną metodą sprzedaży, czyniąc polisę elementem szerszego ekosystemu. Na uznanie zasługuje też edukacyjny wymiar współpracy Podioom – TU Europa i promocja ubezpieczeń odpowiedzialności cywilnej w rosnącej branży fitness. Należy się spodziewać, że projekt będzie rozwojowy i korzystny dla wszystkich zainteresowanych stron, a przede wszystkim dla profesjonalnych trenerów personalnych i ich podopiecznych, którym suma gwarancyjna 200 tys. zł zapewni bezpieczeństwo treningów i większy komfort psychiczny.

AW