Starter24 będzie działać na rzecz rozwoju elektromobilności w Polsce

0
134

Starter24 jako pierwsza firma z branży assistance został członkiem Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych (PSPA), największej organizacji branżowej kreującej rynek pojazdów elektrycznych i technologii wodorowych w naszym kraju oraz regionie CEE. Firma chce aktywnie uczestniczyć w rozwoju rynku EV w Polsce, dzieląc się swoim doświadczeniem oraz rozwiązaniami wypracowanymi w Grupie ARC Europe.

Zadaniem PSPA jest integracja wiodących dostawców z całego łańcucha elektromobilności od producentów pojazdów, infrastruktury, operatorów i dostawców usług ładowania, koncernów paliwowych i energetycznych po wszystkie pozostałe podmioty aktywne w obszarze zrównoważonego transportu.

– PSPA zrzesza ponad 130 podmiotów z wielu obszarów związanych z zeroemisyjnym transportem. Cieszymy się z dołączenia do naszego grona firmy Starter24. Dzięki temu zyskujemy nowe kompetencje w zakresie assistance. Obecnie na polskich drogach porusza się już ok. 21 tysięcy samochodów z napędem elektrycznym, dlatego niezbędny jest rozwój usług skierowanych do kierowców EV – mówi Wojciech Jakubczak, Project Manager PSPA.

Starter24 zamierza podzielić się podejściem i doświadczeniem ARC Europe w zakresie rozwiązań dla całego ekosystemu elektromobilności. Składają się nań m.in. e-kierowca, infrastruktura ładowania, sieć pomocy drogowej, centra obsługi klienta czy ochrona środowiska. Od kilku lat w sieci ARC Europe funkcjonują własne standardy w zakresie realizacji usług w pojazdach wyposażonych w instalację wysokiego napięcia i akumulator trakcyjny. Wypracowany standard ma za zadanie wyrównać poziom kompetencji, wiedzy i przeszkolenia poszczególnych członków i kooperantów w całej Europie.

– Cieszymy się, że będąc członkiem PSPA, możemy uczestniczyć w rozwoju rynku elektromobilności w Polsce. Chcemy być aktywni w obszarze budowania świadomości biznesu, podnoszenia kwalifikacji pracowników pomocy drogowej oraz wdrażania niezbędnych standardów w branży. Naszym zdaniem branża assistance musi dostosować się do zmian na rynku motoryzacyjnym. Już wkrótce zaczniemy wdrażać kolejne elementy naszej strategii rozwoju elektrycznego assistance – podkreśla Rafał Staszkiewicz, dyrektor marketingu Starter24.

(AM, źródło: Starter24)