Student płaci za OC cztery razy więcej niż emeryt

0
78

Eksperci rankomat.pl przyjrzeli się preferencjom motoryzacyjnym 19-latków i 64-latków. Ci pierwsi płacą bowiem najwięcej za OC posiadaczy pojazdów mechanicznych, natomiast ci drudzy – najmniej.

W I półroczu 2021 r. średnia cena polisy OC dla 64-latka w porównywarce rankomat.pl wyniosła 488 zł, a dla 19-latka 2129 zł. W efekcie różnica w wysokości składki wynosi ponad 300% na korzyść doświadczonego kierowcy.

– W ocenie ubezpieczycieli młode i niedoświadczone za kierownicą osoby, są o wiele bardziej skłonne do ryzykownych zachowań na drodze. W związku z tym mogą powodować więcej szkód, co oznacza dla nich droższe ubezpieczenie auta. Natomiast doświadczeni właściciele pojazdów latami wypracowują zniżki za bezszkodową jazdę i mogą przez to liczyć na niższe składki OC – komentuje Kamil Sztandera, ekspert rankomat.pl.

W analizowanym okresie osoby w wieku 19 lat zgłaszały najczęściej do ubezpieczenia model BMW seria 3, natomiast kierowcy 64-letni deklarowali, że posiadają Opla Astrę. Ci ostatni posiadali równocześnie młodsze o 5 lat pojazdy. Pomimo niewielkiego stażu za kierownicą, 2% wszystkich 19-letnich kierowców zdążyło już spowodować szkodę. Natomiast wśród 64-latków do co najmniej jednej szkody w swojej historii ubezpieczenia przyznało się 27% właścicieli pojazdów.

(AM, źródło: Rankomat)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here