Superpolisa Ubezpieczenia: Duże rozwarstwienie cen w ubezpieczeniach mieszkań

0
338

Z kalkulacji przeprowadzonych przez multiagencję Superpolisa Ubezpieczenia wynika, że ceny ubezpieczeń tego samego mieszkania różnią się w zależności od ubezpieczyciela nawet o kilkaset złotych.

Zestawienie cen porównujących oferty kilkunastu towarzystw pokazuje, ile kosztuje ubezpieczenie przykładowego mieszkania wybudowanego w 2015 r., które znajduje się na kondygnacji pośredniej i posiada podstawowe zabezpieczenia antywłamaniowe. Wartość lokalu to 300 tys. zł, a znajdujących się w nim tzw. ruchomości domowych – 30 tys. zł. Wyceniana polisa obejmuje ryzyko pożaru i innych zdarzeń losowych, kradzież z włamaniem, OC w życiu prywatnym, dewastację, przepięcia i podstawowy wariant assistance.

– Sprawdziliśmy ceny ubezpieczeń maksymalnie zbliżonych do siebie pod względem zakresu ochrony. Ustaliliśmy, że identyczne polisy mogą znacząco różnić się od siebie składką w zależności od ubezpieczyciela. Trzeba podkreślić, że to trend charakterystyczny nie tylko dla tej konkretnej, ale dla wszystkich bez wyjątku nieruchomości. Oznacza to, że właściciele mieszkań taką samą ochronę kupią zarówno tanio, jak i drogo. Nie przepłacą, jeśli przed zakupem zestawią ze sobą oferty różnych zakładów ubezpieczeń – tłumaczy Jakub Nowiński, członek zarządu Superpolisy Ubezpieczenia.

Kalkulacje cen przeprowadzono w kilku wybranych miastach wojewódzkich. W każdym przypadku powtarza się ten sam schemat – najtańsze i najdroższe ubezpieczenia, porównywalne pod względem zakresu ochrony, bardzo wyraźnie różnią się cenami.

 (AM, źródło: Brandscope)